Žiemos metu dažniausiai nušąla drabužiais nepridengtos kūno vietos: ausys, nosys, skruostai. Nušalimai būna I ir II laipsnio. Esant pirmojo laipsnio nušalimui, odą pakanka rūpestingai pašildyti.
Smarkiai nušalusį žmogų tuojau pat gabenkite pas gydytoją. Bendras kūno sušalimas pasireiškia kūno temperatūrai nukritus žemiau 35° C. Sušalusį žmogų svaigina, suretėja jo kvėpavimas ir širdies susitraukimai, jis gali netekti sąmonės. Nukentėjusįjį perkelkite į šiltą patalpą, jei žmogus be sąmonės, bet kvėpuoja, atsargiai paguldykite jį ant šono, jei kvėpavimas nutrūkęs – tuojau pat darykite dirbtinį kvėpavimą ir gaivinimą.
Šlapius drabužius pakeiskite sausais. Sąmoningam žmogui duokite atsigerti šilto gėrimo. Neleiskite jam judėti, jokiu būdu netrinkite odos, neduokite gerti alkoholio. Jei sušalo vaikas, veikti reikia ypatingai greitai. Vaiką šiltai susukite į storą audeklą ar antklodę ir gabenkite pas gydytoją.
Jei žmogus nušalo galūnes, nuo pažeistų vietų nuimkite darbužius, taip pat žiedus ar laikrodžius, šiltai apklokite. Rankas ar kojas galima šildyti pažastyse: rankas – nukentėjusiojo, o pėdas – gelbėtojo. Nušalusias vietas steriliai aptvarstykite, jokiu būdu netrinkite ir nebandykite atverti susiformavusių pūslelių. Draudžiama nušalusias vietas šildyti tiesiogine šiluma (glausti prie radiatorių, merkti į karštą vandenį ir pan.).