Abrikosai yra apvalios, geltonos arba oranžinės spalvos. Šie vaisiai prieš 4000 metų pradėti auginti Kinijoje, po to Babilone, Nabuchodonosaro kabančiuose soduose, o dar vėliau paplito ir pietų Europoje. Dabar šį vaisių augina ne tik Centrinė Azija, bet ir Rusija, Ukraina, Krymas, Kaukazas ir kt.
Abrikosai yra labai naudingi vaisiai. Juose yra vitamino C, B1, fenolio rūgšties, flavonoidų, karotinoidų, organinių rūgščių vitaminų B1 ir C, folio rūgšties, taninų, katechinų, daug mikroelementų, daugiausiai iš jų – kalio.
Manoma, kad suvalgius 100 g abrikosų, poveikis organizmui bus toks pat, kaip suvartojus 40 mg geležies ir 250 g šviežių kepenų. Dėl vaisiaus minkštime esančių druskų bei kalio, abrikosai yra rekomenduojami sergant širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis. Taipogi rekomenduojami esant vitaminų trūkumui, ypač A, C, PP. Vaisiai yra naudojami ir virškinimui pagerinti, esant vidurių užkietėjimui, karščiuojant. Jie ypač reikalingi vaikams, nes paskatina augimą ir sustiprina sveikatą.
Sankt Peterburgo valstybinio universiteto profesorė Lavrenova Galina savo pacientams per dieną rekomenduoja suvalgyti 1 puodelį džiovintų abrikosų, nes juose yra daug vertingų mikroelementų žmogaus organizmui, tokių kaip geležis, varis, manganas, kobaltas. Be to, dėl šiuose vaisuose esančio kalio ir karotino, įmanoma išvengti žarnyno opų, akmenų inkstuose, sustiprinti širdies raumenis. O štai turkų mokslininkai nustatė, jog abrikosai ne tik gydo daugelį ligų, bet ir gerina lytinę potenciją. Kelerių metų tyrimai rodo, jog kasdien suvalgius nors keletą šviežių ar džiovintų abrikosų, gerėja galvos smegenų veikla, tvirtėja kaulai ir dantys, valosi kraujas, lengviau įveikiamas stresas.
Dėmesio: cukriniu diabetu sergantiems žmonėms patartina nepiktnaudžiauti abrikosais.