Maistas vietoj vaistų

0

darzoves

Sušlubavo sveikata? Neskubėkite gerti vaistų, pirmiausia keiskite mitybos įpročius – yra gausybė maisto produktų, kurie pagerina savijautą.

Arbūzai gydo sinusitą

Šiuose vaisiuose gausu vitamino C, kalio, betakaroteno. Arbūzus rekomenduojama valgyti norint apsisaugoti nuo laisvųjų radikalų poveikio, taip pat sergant kvėpavimo takų ligomis. Arbūzai ypač tinka sergantiems sinusitu.

Obuoliai apsaugo nuo širdies negalavimų

Obuoliuose esantis pektinas pašalina iš organizmo kai kurias žalingas medžiagas, naikina mikrobus, padeda išsaugoti normalų cholesterolio kiekį kraujyje, gerina žarnyno veiklą. Obuoliuose gausu kalio, būtino normaliai širdies veiklai. Kadangi obuolių žievelėje yra daug vertingų medžiagų, šiuos vaisius geriau valgyt neluptus. Kepti obuoliai padeda nuo viduriavimo. Medikų atlikti tyrimai rodo, jog obuoliai taip pat saugo akis nuo kataraktos.

Kiviai šalina nuovargį

Viename kivyje vitamino C tiek, kiek penkiose citrinose. Kadangi šis vitaminas stiprina imuninę sistemą, kivius ypač rekomenduojama valgyti šaltuoju metų laiku, taip pat po sunkių ligų ir traumų. Šie vaisiai ypač pagerina savijautą bei šalina nuovargį. Kiviuose taip pat yra magnio, kalcio, kalio bei vitamino E. Todėl šie vaisiai naudingi ir sergantiems įvairiomis širdies ligomis.

Bananai malšina galvos skausmą

Dažnai galvos skausmą sukelia staigus gliukozės kiekio sumažėjimas kraujyje. Užuot gėrus vaistus nuo galvos skausmo, geriau suvalgyt bananą. Šis vaisius gali padėti ir kankinant nemigai ar viduriuojant.

Avokadai stiprina kraują

Avokadose gausu vario, būtino raudonųjų kraujo kūnelių gamybai, todėl norintiems sustiprinti kraują vertėtų valgyti kuo daugiau šių vaisių. Juos rekomenduojama valgyti ir turintiems antsvorio bei sergantiems diabetu žmonėms.

Abrikosai – nuo plaučių ligų

Šiuose gardžiuose vaisiuose yra kalio, kalcio, silicio, fosforo, geležies bei vitamino A ir C, todėl juos rekomenduojama valgyti sergant įvairiomis ligomis. Abrikosai tinka nusilpus regėjimui, sergant plaučių ligomis, užkietėjus viduriams, esant mažakraujystei.

Citrusiniai vaisiai turi antiseptinių savybių

Vertingosios šių vaisių medžiagos: kalis, kalcis, fosforas, magnis, vitaminas A, C, B1, B2. Citrusiniai vaisiai saugo organizmą nuo kenksmingų medžiagų, užkerta kelią piktybiniams navikams.

Vynuogės – rūkaliams

Kadangi vynuogėse yra rūgščių, mažinančių nikotino poreikį, jas rekomenduojama valgyti rūkaliams. Vynuogėse taip pat yra kalcio, geležies, cinko, vario, magnio. Jos valo žarnyną, taip pat tinka valgyti sergant plaučių, kepenų ir inkstų ligomis. O vynuogėse esanti fruktozė ir gliukozė plečia kraujagysles, teigiamai veikia širdį.

Spanguolės gydo šlapimo pūslę

Spanguolės laikomos natūraliu antibiotiku. Šiose uogose gausu C, B grupės vitaminų, vario ir magnio. Spanguolės – efektyvus vaistas, gydant šlapimo takų infekcijas. Uogose esantys taninai neleidžia ligą sukeliančioms bakterijoms prisitvirtinti prie šlapimo sistemos organų sienelių.

Erškėtuogės stiprina imuninę sistemą

Erškėtuogių arbata gydo slogą, malšina kosulį. Šią arbatą gerti patariama norint sustiprinti organizmo gynybines jėgas kovojant su virusais.

Avietės veikia kaip aspirinas

Persišaldžius ir karščiuojant pirmas vaistas – karšta aviečių arbata. Avietėse yra salicilo rūgšties, kuri skatina prakaitavimą. Tačiau derėtų žinoti, kad šiose uogose daug purinų, todėl jų arbatos nerekomenduojama gerti sergantiems inkstų uždegimu ar podagra.

Burokėliai gydo mažakraujystę

Burokėliuose yra folio rūgšties ir kobalto, kurie yra būtini eritrocitams susidaryti. Todėl sergantiems mažakraujyste burokėlių sultys – geriausias vaistas. Geriant burokėlių sultis iš organizmo taip pat šalinami toksinai, pastebimai paskaistėja ir pagražėja oda. Kadangi burokėliuose gausu ląstelienos, juos rekomenduojama valgyti sergant žarnyno ligomis ir po storosios žarnos operacijų. Tačiau burokėliai tinka ne visiems. Jų atsisakyti turėtų žmonės, sergantys inkstų bei šlapimtakių akmenlige ir reumatinėmis ligomis.

Brokoliai gydo opas

Brokoliai – nepakeičiami gydant skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opas. Juose esančios medžiagos naikina ligas sukeliančias bakterijas, taip pat saugo nuo skrandžio vėžio. Brokoliai tinka ir sergantiems širdies ligomis.

Špinatai stiprina imuninę sistemą

Špinatų lapuose gausu vitamino C ir B6, puikiai stiprinančių imuninę sistemą. Šiose daržovėse daug kraujospūdį reguliuojančių kalio, magnio ir kalcio. Tad reguliariai valgant špinatų sumažėja insulto rizika. Špinatų lapuose taip pat daug betakaroteno, kuris veikia prieš vėžį.

Dalintis:

Comments are closed.