Silicio dioksidas būtinas ir vaikams, ir pagyvenusiems žmonėms, ir ligoniams, ir sveikiems, nes teigiamai veikia širdį, dantis, plaukus, kaulus, nagus. Silicio dioksido yra daugelyje mūsų organų, daugiausiai jo yra jaunuose audiniuose ir epidermyje: skydliaukėje, antinksčiuose, hipofizėje, plaučiuose, reumenyse, kraujyje.
Silicio dioksidas sudaro apie 0,01 proc. mūsų kūno masės. Jo kiekis kraujyje labai mažas, bet kai nukrinta žemiau normos, pradedama jausti „senatvė”, nes reaguojama į oro pokyčius, blogėja psichikos būklė, nuotaika, plaukai tampa ploni, trapūs, pradeda slinkti, oda praranda elastingumą, nagai lūžinėja, atsiranda kraujosruvų, pragulų, kamuoja pūslelinė, pleiskanos, grybelinės ligos, atsiveria senos žaizdos, atsiranda uždegimai ir t.t.
Daugiausiai silicio dioksido yra asiūkliuose, varpučiuose, takažolėse, krapuose, šalpusniuose, dilgėlėse. Norint gauti silicio dioksido, praverstų gerti šių minėtų žolelių užpilus.
Receptas: aklės, asiūkliai, dilgėlės – po 50 g, paprastoji takažolė – 100 g. Vieną arbatinį šaukštelį šio mišinio užpilkite 2 stiklinėmis vandens ir virkite virš silpnos ugnies, kol išgaruos pusė puodo. Nuovirą reiktų gerti 2 kartus per dieną po pusę stiklinės.
Silicio dioksido yra salieruose, kiaulpienių lapuose, poruose, raugintame piene, ridikėliuose, saulėgrąžose, pomidoruose, ropėse. Taip pat randama augaliniuose produktuose, turinčiuose daug celiuliozės: sėlenos, avižų dribsniai, rupūs miltai, juoda duona.