Kas gydo nemigą?

0

Dėl „beprotiško“ gyvenimo ritmo, pernelyg gausaus informacijos srauto, vis mažiau lieka laiko poilsiui, maloniai veiklai. Dažnai dėl to nukenčia miego kokybė, vystosi įvairūs jo sutrikimai. Nuo seno nemigai gydyti mūsų protėviai vartojo medų, apynio spurgų, sukatžolės, palemono, valerijono šaknų bei kitų vaistingųjų augalų užpilus.

Apynio spurgų užpilas bei kiti jo preparatai, be įvairių gydomųjų savybių, pasižymi raminamuoju bei miegą gerinančiu poveikiu. Apynio spurgų užpilas – valgomąjį šaukštą susmulkintos žaliavos užpilkite stikline verdančio vandens ir 15 min.šildykite vandens vonioje. Geriama prieš valgį po ketvirtadalį stiklinės, 3 kartus per dieną.

Vaistinio valerijojo poveikis centrinei nervų sistemai buvo žinomas jau senovės Graikojoje. Tačiau dėl įvairiaus jo gydomojo poveikio šis augalas iki šiol tebėra plačiai tyrinėjamas. Vaistinio valerijono šaknų užpilu, nuoviru, spiritine ištrauka, tabletėmis gydomas padidėjęs nervinis jautrumas ir nemiga. Jo preparatai dažnai vartojami kartu su kitomis migdomosiomis žolelėmis ir sustiprina bei pailgina jų veikimą. Valerijono preparatai pasižymi geru poveikiu, jei yra vartojami sistemingai, ilgas kursais bei tinkamai dozuojami.

Vaistinio valerijono šaknų užpilas ruošiamas 2 šaukštelius susmulkintos žaliavos užpylus 200 ml verdančio vandens ir toliau sandariame inde 5 min.kaitant vandens vonioje. Nusistovėjus nuovirui, geriama po 1-2 šaukštus 3-4 kartus per dieną.

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.