Mokykime vaikus sveikos mitybos įgūdžių

0

Mamos puikiai žino –  išrankius maistui vaikus priversti sveikai maitintis yra tikras iššūkis. Bet nereikia nuleisti rankų, nes tikrai išauš diena, kai už kantrybę bus apdovanota, tiesiog viskam reikia laiko ir ryžto!

Vaikui nuolat pasiūlant sveikų maisto pasirinkimų, galbūt nemaža jų dalis bus atmesta, tačiau tikrai atsiras patiekalų, kuriuos atžala nesiginčydamas ir noriai valgys. Per laiką iškils daugiau idėjų, kaip vienus ar kitus vaiko mėgiamus nepalankius sveikatai produktus pakeisti sveikesniais bei gardesniais, tad kaskart taps vis lengviau net ir nenoriai valgančią atžalą įtraukti į sveikos mitybos sūkurį. O jeigu mažyliui dar suteiksite galimybę kartu gaminti ir dekoruoti, tuomet sėkmė garantuota – jis ne tik įsitrauks į vaizdingą „virtuvės šefo” žaidimą, smagiai atrodantį patiekalą valgys noriai, bet ir pradės po truputį kaupti sveikos mitybos įgūdžius.

Visuomet sunkiausia yra pradėti, tačiau, kaip liaudies išmintis byloja: gera pradžia – pusė darbo! Tad imkimės pačių mėgstamiausių vaikams patiekalų – pusryčių vaflių. Tik pagaminkime ne iš baltų kvietinių miltų, o sveikesnių alternatyvų. Jie savo išvaizda nė kiek nesiskirs nuo įprastų vaflių, o nauda bus kur kas didesnė – sveiki ingredientai augančiam organizmui suteiks daug maistingų medžiagų, baltymų, skaidulų, energijos, apsaugos nuo niekam nereikalingo cukraus pertekliaus bei kitų nesveikų priedų!

Dalinuosi receptu, kurį pamėgo net ir mano itin išrankūs maistui vaikai!

PUSRYČIŲ RECEPTAS 

Vafliai su chia sėklomis

Reikės:

* 3 valg. šaukštai kasavos (cassava) miltų

* 2 valg. šaukštai avinžirnių miltų

* 2 valg. šaukštai grikių dribsnių 

* 2 valg. šaukštai chia sėklų

* 2 kiaušiniai

* 1 prinokęs bananas

* 1/2 stiklinės vandens

* žiupsnelis druskos 

* 1 šaukštas kokoso aliejaus (tirpinto)

Kaip gaminti?

Visus ingredientus reikia suberti į smulkintuvą ir gerai išplakti. Po to į tešlą įpilti tirpintą kokosų aliejų, gerai išmaišyti ir kepti vaflinėje. 

Skanaus!

Kristina Riaukienė 

Dalintis:

Comments are closed.