Savo akiratyje tikriausiai ne kartą esame išgirdę frazę: „Kaip norėčiau gyventi geriau…”. Susiradę stabilius darbus, gaudami mus tenkinančius atlyginimus, gyvendami ir dirbdami mums priimtinoje aplinkoje, mes ne visuomet norime imtis pokyčių. Ypač krizės laikmečiu. Dažniausiai todėl, kad nežinodami, ko galime tikėtis iš rytojaus, nedrįstame rizikuoti prarasti tai, ką turim šiandien.
Mes, žmonės, dažnai susiduriame su baimės jausmu. Įvairios baimės neleidžia mums atsipalaiduoti ir igyvendinti savo svajonių planus, idėjas bei leisti visapusiškai atsiskleisti asmenybei.
Iš tiesų, tik nuo mūsų pačių priklauso gyvenimo kokybė ir laimė, todėl kiekvienas turėtume siekti savo egzistavimą šiame pasaulyje padaryti pilnavertį, gražesnį, paprastesnį, mielesnį, spalvingesnį. Gyvenimas per trumpas, kad švaistytume laiką bereikšmiams destruktyviems, nemėgiamiems darbams, poelgiams, mintims. Kiekvieną dieną turėtume suvokti kaip ypatingą dovaną ir gyventi lyg ji būtų paskutinė. Tačiau jokiu būdu neužmiršti ateities planų, kad turėtume kryptingą stimulą judėti drąsiai į priekį, ir ryžtingai eiti į sėkmę.
Įprastai, baimindamiesi pokyčių, mes ne visada imamės naujų idėjų įgyvendinimo. Ne visada suteikiame savo svajonėms realumo. Ne visi pradedame savo verslus, nors apie tai ir galvojame. Ne visi keičiame ilgamečius, pabodusius darbus, bijodami ir galvodami, kas bus, jei vis dėlto kita veikla pasirodys sudėtinga, nepelninga, nemaloni. Išties žmogus galėtų nugyventi turtingą, gražų, įdomų gyvenimą, jei tik nesusidurtų su nepasitikėjimo savo jėgomis jausmu bei nuolat persekiojančiomis baimėmis.
Ką daryti, kad nebijotume keisti pasaulio? Kaip motyvuoti save naujiems pokyčiams, naujoms seniai neįgyvendintoms idėjoms, apie kurias seniai svajojate?
Visų pirma, reikia supaprastinti savo požiūrį. Tik pamąstykite, ar draustumėte savo gyvybę, turtą, jei nebijotumėte, kad kas nors blogo nutiks? Tikriausiai atsakymas būtų NE. Visuomenės normos ir pažiūros, nenusisekusi patirtis, negatyvumas, pasyvumas – tai lemia ir mūsų netinkamą bei nekovingą požiūrį. Jei esame nepatenkinti savo gyvenimu, tai nedelskime, ir pradėkime veikti.
Žmogaus pasąmonės tyrinėtojai teigia, kad mintys yra materialios. Vadinasi, vos tik paleisime neigiamą informaciją, baimės jausmą savo mintyse, smegenys koreguos mūsų veiksmus, elgseną taip, jog nė patys nesuprasdami pastebėsime, jog įvykiai klostosi negatyviai. Tad atsargiai su mintimis ir svajonėmis! Jos pildosi! Į savo mintis stenkimės galvoti apie gražius, pozityvius dalykus.
Vienas minčių materializavimo bei „Plataus mąstymo jėga” autorius David J. Schwartz turi net keletą pasiūlymų, kaip gyventi laimingai, su šypsena. Visų pirma, jis siūlo mąstyti plačiau, būti aktyviems „darytojams”, nedelsiantiems ir nešvaistantiems savo brangaus laiko. Jei kas nors nepatinka – iškart būtina pradėt veikti. Jo manymu, viską planuoti ir mąstyti reikia – DABAR. Taip pat autorius pažymi svarbą ugdant pasitikėjimą savimi, savo jėgomis – juk esame vienetiniai, todėl ir ypatingi. Autorius rekomenduoja imtis iniciatyvos ir būti kovotojais, ambicingai siekiančiais savo tikslų.
Svarbiausia yra tikėti, kad viską gali padaryti; būti atviram naujoms idėjoms; tobulėti; veikti; teigiamai mąstyti ir nesikapstyti po skaudžią ar nemalonią praeitį. „Simplify your life” autorius teigia: „Vakarykštė diena yra praeitis, rytojus- dar paslaptis, o šiandien – šiandien yra gyvenimas”. Tad šypsokimės savo dabarčiai ir ateičiai, nepasiduokime neigiamoms mintims, nebijokime keistis ir keisti tai, kas nepatinka, svajokime, pildykime karščiausius savo širdies troškimus bei būkime sėkmingi ir laimingi!
Kristina Bružaitė