Ak tu miege, miegeli

0

shutterstock_80758018Jeigu jums visada sekasi užmigti bei išsimiegoti, esate vienas iš tų laimingųjų, nes bene kas trečias žmogus kenčia nuo miego sutrikimų.

Mus kasdien supa mažesnis ar didesnis stresas. Tad net tokios paprastos priežastys kaip egzaminų baimė, vaikystės prisiminimai, ateities planai gali sukelti nemigą. Tačiau ne visuomet stresas kaltas dėl nekokybiško miego. Yra nemažai ligų ir negalavimų, kurie taip pat susiję su miego sutrikimais. Tai dažniausiai širdies ligos, astma, aukštas kraujo spaudimas, knarkimas, reumatas.

Mūsų poreikiai miegui taip pat labai skirtingi: vieniems pakanka šešių, kitiems – dešimties valandų per parą. O štai Napoleonui Bonapartui pakakdavo miegoti kasdien tik po tris valandas! Visgi mokslininkai įsitikinę, jog žmogui reiktų ilsėtis 7-8 valandas, priešingu atveju daroma didžiulė žala sveikatai. Nors ir dauguma mūsų žinome, jog miegoti reikia bent 7 valandas per parą, ne visuomet galime save priversti užmigti. Laimei, yra būdų, padedančių kovoti su nemiga.

Tad štai keletas patarimų, padedančių įveikti miego sutrikimus:

* Kelkitės ir eikite miegoti visuomet tuo pačiu laiku (net ir savaitgaliais).

* Miegamajame neturi būti per šilta, oras drėgnas, patalpa gerai išvėdinta.

* Miegui susikurkite geras sąlygas (patalpa turi būti tamsi, rami, lova – didelė, čiužinys – geros kokybės, kietas).

* Venkite popiečio miego.

* Miegamajame neturėtų būti įjungto televizoriaus, kompiuteriaus ar kitų elektros prietaisų.

* Prieš eidami miegoti nedirbkite sunkaus fizinio ar protinio darbo. Atsipalaidavimas – būtina sąlyga ramiam miegui.

* Prieš miegą patartina visiškai atsisakyti cigarečių bei tonizuojančių gėrimų (kavos, juodosios ar žaliosios arbatos).

Jeigu šie patarimai jums nepadeda, galite išmėginti seniai išbandytas liaudies priemones:

  • Akupresūra. Rodomuoju ir didžiuoju pirštu po 1 min. Kiekvienoje kūno pusėje masažuokite šiuos biologiškai aktyvius taškus:

 „Dieviškieji vartai“ – taškas, esantis vidurinėje riešo sąnario raukšlėje, tiesiai po mažojo pirštelio kauburiu (šioje vietoje lengva užčiuopti įdubimą).

„Trijų In“ taškas yra 5 cm aukščiau kulkšnies kauliuko, vidinėje kojos pusėje. Masažuokite labai švelniai.

Taškas „Nemiga“ yra kulno centre, nutolęs maždaug per 1 cm nuo užpakalinio kulno krašto.

  • Aromaterapija. Savo miegamajame susikurkite ramų ir maloniai nuteikiantį mikroklimatą su geranijų, ramunėlių, melisų, sandalmedžių ar ylang-ylang aromatais. Pasirinktą mišinį galite išpurkšti kambaryje (5-8 eterinio aliejaus lašai į flakonėlį distiliuoto vandens) ar įlašinti į specialią aromatinę lemputę. Jei eterinių aliejų įlašinsite į dubenėlį su vandeniu, jūsų kambario oras taps ne tik kvapesnis, bet ir drėgnesnis.
  • Miegalių gėrimai.

Nuo seno žinomas receptas: 2 kupinus arbatinius šaukštelius ramunėlių žiedų užplikykite ¼ l verdančio vandens. Leiskite 10 min. pritraukti, o po to nukoškite. Šiame nuovire ištirpinkite 2 arbatinius šaukštelius medaus ir įpilkite 0,1 l pieno. Gerti prieš pat einant miegoti.

Jonažolių arbata: 1 valgomąjį šaukštą vaistažolių užplikyti verdančiu vandeniu, 12 min.palaikyti ir perkošti. Kasdien reiktų išgerti po 2 puodelius tokios arbatos, paskutinį – 1 val.prieš einant miegoti. Geresnio miego galima tikėtis maždaug po 3 savaičių arbatos gėrimo kurso.

Vietoj jonažolių galima vartoti ir valerijonų šaknis.

  • Apynių pagalvė. Patariama įsiūti į pagalvę keletą maišelių apynių  spurgų.
  • Miegą pagerinti galima ir su augalinės kilmės migdomaisiais: avižos, tuščiaviduriai rūteniai, ramunėlės, pasifloros.

Tad jei nesiseka užmigti, išmėginkite bent vieną paminėtą priemonę. Gero miego!

Nesergu.lt

Dalintis:

Comments are closed.