Apelsinas

0

7_1

Apelsinai prieš nuovargį

   Chroniškas nuovargis – pagrindinis vitamino C trūkumo požymis. 180 g sveriančiame apelsino vaisiuje yra apie 70 mg vitamino C. Tai atitinka žmogaus paros normą, jeigu žmo­gus nepatiria didelio streso. Be to, apelsinai padeda šalinti iš or­ganizmo skysčius ir degina riebalus. Apelsinuose esantis kalcis stiprina dantis ir kaulus. Pavyzdžiui, regulia­riai vartojant po vieną apelsiną per dieną įmanoma išvengti kraujuojan­čių dantenų problemos. Šiuose vai­siuose daug magnio, kuris teigiamai veikia širdies darbą ir reikalingas rau­menims. Apelsinai yra gan reto mi­kroelemento seleno šaltinis, labai rei­kalingo imuninei sistemai. Apelsinus galima valgyti vienus, pjaustyti į salotas, gaminti desertą, spausti sultis.

Apelsinai medicinoje:

  •  5-6 apelsinų žievelę užpilti 1,5 l van­dens ir virti, kol teliks 0,5 l skysčio. Į nuovirą pagal skonį įdėti medaus ar­ba cukraus ir vartoti po 40-50 g ketu­ris kartus per dieną kaip kraujavimą stabdančią priemonę esant kraujavi­mui iš gimdos.
  •  Apelsinai labai naudingi esant nutu­kimui ir polinkiui į tai. 1-2 kartus per savaitę galima atlikti apelsinų valo­mąją dietą: vartoti tik apelsinus, ža­lias salotas ir gerti daug nesaldin­tos arbatos.

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.