Ar cinamonas gali būti pavojingas sveikatai?

0

Vaikai ir moterys negali gyventi be tortų, pyragaičių ir kitų gardumynų, į kurių sudėtį dažnai įeina cinamonas. Tačiau šio prieskonio perdozavimas gali grėsti rimtais sveikatos sutrikimais.

Cinamonas – prieskoninis, gaunamas iš to paties pavadinimo medžių vidinės žievelės. Jis naudojamas saldžių ir pikantiškų patiekalų gamyboje. Reikėtų žinoti, kad kai kurių rūšių cinamone, pvz., Kinijos cinamone, didesnėmis koncentracijomis kaupiasi kvapioji medžiaga – kumarinas. Ši medžiaga ypač jautriems žmonėms gali pažeisti kepenis. Ceilono cinamone aptinkami palyginti maži kumarino kiekiai.

Didžiausia leistina kumarino koncentracija nenustatyta, tačiau kumarino, dedamo į maistą, kiekis ribojamas iki 2 mg/kg. Jei anksčiau esate suvartoję didelius kiekius cinamono, nėra pagrindo nerimauti, kad kepenys galėjo patirti ilgalaikę žalą. Pacientai, persirgę mažo ar vidutinio sunkumo kepenų uždegimu, sukeltu kumarino, pasveiksta per kelias savaites.

Kumarinas naudojamas ir kosmetikoje, tačiau jis yra sintetinis ir kvepia šviežiu šienu. Medicinoje kumarinas naudojamas edemoms gydyti.

Taigi saikingai valgykite maisto produktus, kuriuose yra cinamono, ypač cinamoninių sausainių, ryžių pudingo su cinamonu ir t.t. Mažiems vaikams patartina duoti ne daugiau kaip po 3 cinamoninius sausainius per dieną, o suaugusiems derėtų suvalgyti ne daugiau 15.

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.