Kaip teigia dr. Juozas Jaskonis, daržovių sultys stiprina mūsų organizmą. Jos turi vitaminų, fermentų, aminorūgščių ir mineralinių druskų. Sultis reikia gerai išspausti ir gerti tik šviežias. Tai – labai švarus maistas, nes nitratai, herbicidai ir pesticidai lieka išspaudose. Daržovių sultys virškinamos ir pasisavinamos per 10-15 min. Jos visos naudojamos organizmo ląstelėms, audiniams, vidaus sekrecijos liaukoms ir organams stiprinti bei atnaujinti. Sultys yra nekoncentruotas skystas maistas. Virškinimas ir pasisavinimas – efektyvus, virškinimo organai mažai apkraunami. Sultys tik tada bus naudingos, jeigu jos bus nekaitintos, nekonservuotos, nepasterizuotos. Sultys nuostabiai atnaujina organizmą. Stiklinė morkų sulčių yra naudingesnė negu stiklinė karvės pieno.
Daržovių sulčių dietą galima taikyti nuo įvairių ligų. Tačiau nevertėtų gerti jų per dideliais kiekiais, nes tada jos apkraus mūsų inkstus. Geriausia per dieną išgerti 0,5-1 l sulčių. Tokios normos reikėtų prisilaikyti 3-7 ar net 10 dienų. Organizmui tiktų tokiomis dienomis vartoti augalinį maistą, visai atsisakant gyvulinio, arba jį sumažinti.
Burokėlių sultys. Gerina kraujo sudėtį ir padeda susidaryti raudoniesiems kraujo kūneliams. Grynos burokėlių sultys turi labai stiprų poveikį, todėl geriau jas maišyti su kitų daržovių sultimis. Labai gerai tam tinka morkų sultys. Burokėlių sultys tinka sutrikus menstruacijoms. Jos valo kepenis, inkstus, tulžį, limfų skysčius, turi daug fosforo, kalio bei kitų šarminių elementų. Gydant tulžį, inkstus, prostatą, geriausiai tinka morkų, burokėlių ir agurkų sulčių mišinys.
Morkų sultys – pagrindinis vitaminų A, B, C, D, E, K šaltinis. Jos gerina apetitą, virškinimą ir dantų struktūrą, didina atsparumą infekcijoms, gydo nuo opų ir auglių; saugo nervų sistemą. Geriant morkų sultis gydomas nevaisingumas, odos uždegimai, akių ligos. Jose yra dideli kiekiai natrio, kalio, kalcio, geležies, fosforo, sieros, silicio ir chloro.
Agurkų sultys – geriausia šlapimo varymo priemonė. Jos gerina plaukų augimą, gydo reumatą, stiprina dantis, padeda nuo nagų skilinėjimo ir plaukų slinkimo. Agurkų sultyse daug kalio, silicio ir sieros. Jas galima maišyti su morkų bei salotų sultimis.
Pomidorų sultys (ne konservuotos, o natūralios) turi daug natrio, kalcio, kalio bei magnio, gerai valo organizmą.
Salotų sultyse yra daug geležies, magnio. Jos gerina kraują, atgaivina raumenų audinius, smegenis ir nervus. Be to, jose yra kalcio, kalio, sieros ir fosforo. Salotų sultys tinka gydantis nuo tuberkuliozės ir skrandžio ligų.
Bulvių sultys turi daug kalio, sieros, fosforo ir chloro, valo organizmą ir balina odą. Šalina virškinimo sutrikimus.
Česnakų sultys yra nemalonaus kvapo, bet labai naudingos greitam organizmo apsivalymui, gerina skrandžio sulčių išsiskyrimą ir žarnyno veiklą, didina šlapimo išsiskyrimą. Panašiu poveikiu pasižymi ir svogūnų sultys.
Kopūstų sultys vartojamos nuo dvylikapirštės žarnos opų. Jos turi daug sieros, chloro ir jodo, valo skrandžio ir žarnyno gleivinę, mažina nutukimą, vidurių užkietėjimą. Pastaruoju laiku jas geria gydydamiesi nuo auglių.
Salierų sultys turi daug biologiškai aktyvaus natrio, kuris padeda pasisavinti kalį. Jos skystina kraują ir limfą. Sumaišytos salierų ir morkų sultys geriamos nuo avitaminozės, astmos, hemorojaus.
Krienų sultys – labai stiprios ir aštrios. Geriausiai vartoti krienų košelę su citrinos sultimis 2 kartus per dieną po pusę šaukštelio nevalgius. Košelė gerai valo gleives, varo šlapimą, gydo kepenis ir tulžies pūslę.
Ridikų sultys geriamos kartu su morkų sultimis. Jos valo iš organizmo gleives, gerina vidaus gleivinių tonusą.
Ropių sultys kartu su morkų sultimis vartojamos nuo hemorojaus, valo iš organizmo gleives.
Šparagų sultys turi alkaloido asparagino. Jos efektyviai varo šlapimą. Vartojamos su morkų sultimis gydo nuo inkstų ligų, mažakraujystės, cukraligės, reumatinio artrito.
Kaip matome, visos daržovių sultys yra labai naudingos.