Eteriniai aliejai

0

eteriniai aliejaiEteriniai aliejai tai koncentruotos esencijos, „augalų gyvybiniai syvai“ gaunami iš įvairių augalų dalių (gėlių, lapų, vaisių, sėklų, pumpurų, spyglių, šaknų, žievės bei medžių). Šie vadinami aliejai – tai ne tie produktai, kuriuos kasdieninėje kalboje įprasta vadinti šiuo terminu (nebent tai, kad vieni ir kiti netirpūs vandenyje). Jų visai kita sudėtis, savybės ir paskirtis. Šie aliejai labai lakūs – palikus atvirame ore, jie išgaruoja be pėdsako. Anglišku terminu „essential“, kuriuo vadinami šie aliejai, kas reiškia „esminis“, pabrėžiama, jog tai augalo esminių komponentų koncentratas. Terminas „eterinis“ kilęs iš viduramžių alchemijos ir filosofijos. Šiam pavadinimui suteikta dvasinė prasmė, apibūdinant pagrindinę šių aliejų savybę – išgaruoti be pėdsako kaip miglai.

Augaliniai eteriniai aliejai – tai subtilios, labai sudėtingos struktūros medžiagos, sudarytos iš kelių šimtų atskirų junginių, kurių harmoninga visuma lemia eterinių aliejų specifinį aromatą bei gydomąsias savybes. Netgi to paties augalo aliejaus sudėtis gali keistis, priklausomai nuo klimato, temperatūros, dirvožemio, gavybos būdo ir pan. Trūkstant drėgmės, augalai produkuoja daugiau aliejų, kad kompensuotų vandens nepriteklių. Todėl aliejai, išskirti iš tokiose sąlygose išaugusių augalų, yra intensyvesnio kvapo.

Eterinių aliejų sukeliami efektai

Afrodiziakai. Tai neabejotinas ir žinomas eterinių aliejų poveikis. Eteriniai aliejai pagerina intymaus gyvenimo kokybę. Masažui arba kvapniai voniai tinka ylangylang, levandos aliejai. Naudoti keletą lašiukų.

Relaksantai. Jei Jūs pavargęs, įsitempęs, geras švelnus masažas su bergamotės, kedro, levandos aliejais nuramins, padės atsipalaiduoti, tarsi pakels dvasią. Galite įlipti ir į vonią, kur įlašinta keli šių aliejų lašiukai.

Smilkalai, myra. Padeda pasiekti vidinę ramybę.

Apetitui sužadinti tinka bergamotės, pelargonijos, kvapniojo šalavijo aliejai. Geras masažas taip pat pagerins apetitą, svarbu gydymą pradėti anksti.

Alergijai mažinti. Manoma, jog gali padėti levandos aliejus.

Nerimui šalinti. Prieš vartodami raminamuosius vaistus, pabandykite natūralias priemones: masažą su levandos, begonijos, baziliko, kedro aliejais.

Bronchitui gydyti. Garų inhaliacijos su keliais (5–7) aromatiniais lašiukais palengvins kvėpavimą per nosį, padės palengvinti plaučių išsivalymą. Tinka eukalipto, levandos aliejai. Taip pat rekomenduojamas masažas su šiais ir arbatmedžio aliejais.

Virškinimo ligoms gydyti. Jei vargina vidurių užkietėjimas, viduriavimas, nevirškinimo jausmas, padės paprastojo pankolio, citrinmedžio, levandos, rozmarino, baziliko, raudonėlio aliejai.

Dalintis:

Comments are closed.