Ežiuolė

0

Rausvažiedė-ežiuolė

  • stimuliuoja organizmo imunitetą,
  • užkerta kelią persišaldymo ligoms,
  • palengvina persišaldymo simptomus,
  • sušvelnina streso padarinius ir padeda lengviau prisitaikyti prie aplinkos.

Paprastai kvėpavimo takų infekcijas, gripą, sukelia mūsų aplinkoje esantys virusai, kurie labai greitai plinta ir cirkuliuoja aplinkui. Visi susiduria su virusais, vadinasi, ir su galimybe sirgti, tačiau vieni žmonės suserga, kiti – ne. Infekcijos galimybė glaudžiai susijusi su imunitetu.

Įprastoji medicina negali gydyti nei užkirsti kelio ar sutrumpinti peršalimo ligų bei virusinių infekcijų trukmės. Kai kurie natūralūs preparatai, vartojami šimtmečiais, gali padėti sustiprinti žmogaus organizmą iš vidaus, o peršalus sutrumpinti ligos trukmę ir palengvinti jos simptomus (kosulį, karščiavimą, skausmus). Pati gamta mums siūlo vaistažoles, galinčias sustiprinti imuninę sistemą. Ypač aktyvina imuninę sistemą rausvažiedė ežiuolė (Echinacea purpurea). Ežiuolė yra naudinga natūrali priemonė daugeliui infekcijų gydyti.

Ežiuolė – daugiametis augalas, kilęs iš Šiaurės Amerikos. Indėnai pirmieji pastebėjo gydomąsias ežiuolės savybes: jos sultimis gydė žaizdas, gyvačių įkandimus, net užkrečiamas ligas.

Ežiuolės preparatai stiprina žmogaus imuninę sistemą, gydo uždegimus, virusines ir bakterines infekcijas, cistitus, nefritus, tinka kvėpavimo takų ligų profilaktikai.

Pastaraisiais metais atliekami tyrimai, ar ežiuolės preparatai veiksmingi gydant sergančius AIDS. Moksliniai ežiuolės efektyvumo tyrimai parodė, kad vartojant šios vaistažolės preparatus, ligos trukmė sumažėja dvigubai, simptomai daug lengvesni ir sveikimo periodas greitesnis.

Ežiuolė – labai nereikli gėlė, kuri gali augti ir saulėtoje vietoje ir pavėsyje. Ji atspari sausrai, pakelia didžiulius šalčius. Ežiuolės šaknys ir žalioji dalis (lapai ir žiedynai) turi akilamidų, polisacharidų, cikorinės rūgšties, eterinių aliejų ir kitų veikliųjų medžiagų, kurios žūva džiovinant augalą. Todėl ežiuolės arbata neturi jokio gydomojo poveikio, ją vartoti nėra jokios prasmės.

Vaistams vartojamos ežiuolės sultys, spaudžiamos iš žydinčio augalo lapų bei žiedynų ir šaknų. Ežiuolės preparatai teigiamai veikia gydant virusines ir persišaldymo ligas.

Vaistinėse galima įsigyti ežiuolės kapsulių, kurias reikėtų vartoti vos pajutus pirmuosius persišaldymo simptomus, profilaktiškai – prasidėjus infekcinių ligų periodui, ir persirgus – imunitetui sustiprinti.

Dalintis:

Comments are closed.