Gerinkite nuotaiką pirtyje

0

1_12

Pirtis visuomet asocijuojasi su atsipalaidavimu. Ne veltui vis daugiau žmonių nuo įtampos, streso bei nuovargio renkasi ne medikamentus, o tiesiog 15 min. atsipūtimą pirtelėje, gi po jos gera nuotaika grįžta stulbinančiu greičiu. Rytiečių išmintis teigia, kad apsilankius pirtyje prašviesėja protas, pagerėja nuotaika, dingsta stresas, atsiranda gaivumo, švarumo, žvalumo pojūtis, pagerėja sveikata, užplūsta jėgos, pagražėja oda. Gydytojai taip pat pritaria, kad kaitintis pirtyje naudinga sveikatai – pagreitėja medžiagų apykaita, stiprėja imunitetas, o temperatūros kaita stiprina kraujagysles. Vien privalumai! Belieka pasirinkti, kokia pirtis pagal sveikatos būklę geriausiai tinka. Štai kelios pirtys, apie kurių naudą ne tik nuotaikai, bet ir sveikatai galbūt nežinojote:

Japoniška pirtis

Japoniška pirtis – tai savitas ritualas, sudarytas iš kelių etapų. Pirmiausia patarnautoja padeda pasirengti pagrindinei procedūrai, pildama ant lankytojo vis karštesnį vandenį; po to jis gali lipti į statinę su karštu 9 net iki 50 laipsnių) vandeniu, į kurį pripilta žolių antpilo. Jame mirkstama maždaug 10 min., o atsigaivinama kitoje, vėsaus vandens pripiltoje statinėje. Pirties lankytojai gali pagulėti ir ant specialių įkaitintų akmenų. Ritualas baigiasi specialisto daromu masažu su akmenukais.

Pjuvenų pirtis

Europiečiams tai itin neįprasta ir keista japoniškos pirties atmaina. Kaitinamasi panirus į iki 45 laipsnių pašildytas pjuvenas. Procedūra trunka apie 15 min., visą tą laiką gausiai prakaituojama, vadinasi, atsikratoma šlakų ir toksinų, o odamaitinama gydomosiomis medžio pjuvenų dervomis.

Smėlio pirtis

Jei vargina artritas, reumatas, nefritas arba kai kurios ginekologinės ligos, labai naudinga pasinerti į išvalytą karštą smėlį – jis puikiai sušildo sąnarius ir sugeria kūno išskyras. Beje, tokią pirtį galima „įsirengti“ ir paplūdimyje, o jos veiksmingumą sustiprintų maudynės jūroje.

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.