Griežimas dantimis – užslėptas stresas

0

Dantų gydytojai teigia, jog kas antras jų pacientas griežia dantimis ir dauguma jų nė nenutuokia, kad turi tokią problemą, kol apie bėdą nepasako jų partneris. Jeigu jums apie dantų griežimą informavo jūsų partneris, patartina kuo greičiau pasirūpinti savo sveikata. Kodėl? Nes griežiant dantimis, žandikauliui tenka tokia apkrova, kaip veikiant 80 kg svoriui. Toks krūvis pažeidžia ne tik dantis, žandikaulius, bet ir kramtymo procese dalyvaujančius raumenis. Be to, griežimas dantimis gali reikšti, kad turite psicologinių sunkumų, kuriuos išsprendus, dingtų ir nuolatinis "darbas" naktį.

Jeigu naktį griežiate dantimis, gali apdilti dantų paviršius, ypač iltinių bei priekinių dantų, taip pat galimos ir kitos pasekmės, tokios kaip dantenų uždegimas, ausų skausmas, galvos skausmas, žandikaulio sąnario traškėjimas, sprando raumenų įtampa.

Dantų griežimo priežastys gali būti įvairios: sukeltas pyktis, kasdieninės problemos, stresas. Griežiantysis dantimis jaučiasi tarsi įvarytas į kampą, sudirgęs, tačiau nepajėgia susidoroti su savo iškilusiomis problemomis, todėl tarsi bando jas "sudoroti" dantimis. Žinoma, griežimas dantimis taip pat gali reikšti, jog jums netinkamai įstatyti dirbtiniai dantys.

Kaip atsikratyti dantų griežimo?

  • Kramtykite morkas prieš miegą, tokiu būdu duosite darbo savo kramtymo raumenims. Tai atpalaiduos žandikaulių raumenis, todėl jie mažiau dirbs naktį.
  • Akupresūra gali padėti atprasti nuo dantų griežimo. Biologiškai aktyvus taškas “saulėtas slėnis” yra riešo sąnario įdubime, tiesiai po mažuoju piršteliu: jį galima rasti nuo riešo kauliuko aukštyn brėždami liniją 70 laipsnių kampu. Rodomuoju pirštu pamasažuokite šį tašką 1 min., paskui pakartokite tą patį ant kitos rankos. Procedūrą kartokite po 3 kartus. Masažuokite sukamaisiais, raminančiais judesiais pagal laikrodžio rodyklę. Prieš miegą kartoti būtina.
  • Boksininkų naudojamos priemonės žandikaulių apsaugai gali padėti išvengti griežimo pasekmių.
  • Jeigu supykote, neįtempkite žandikaulių raumenų, verčiau suspauskite lūpas. O dar geriau visiškai nurimti ir mintyse kartoti frazę, padedančią atsipalaiduoti: „Skruostai yra minkšti ir šilti”.
  • Užmerkite akis ir sutelkite dėmesį į "trečiąją akį" – tašką kaktoje tarp antakių. Pabandykite ką nors "pamatyti" užmerktomis akimis. Šis kinų pratimas atpalaiduoja visus veido raumenis ir malšina galvos skausmą. Pamėginkite.

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.