Gydo ir šaltis

0

ledas

Šaltis apsaugo nuo uždegimo. Jis pažeistuose organuose ir audiniuose sureguliuoja apykaitos procesus, taip mažindamas tinimą ir smulkiųjų kraujagyslių laidumą, stabdydamas kraujavimą.

Dažniausiai šaltiems kompresams naudojamas ledas – jis atšaldo giliau. Geriausia tokioms procedūroms naudoti specialią guminę pūslę ledui, nes ji hermetiškai užsidaro ir nepraleidžia drėgmės. Į pūslę galima pridėti ne tik ledo, bet ir sniego.

Ant ligonio kūno ledo kompresas dedamas tik įvyniojus pūslę su ledu į rankšluostį – kad nebūtų peršaldyta oda.

Laikomas ledo kompresas po 20–30 minučių su 10–15 minučių pertraukomis. Jei yra būtinybė, ir visą parą. Jeigu skubiai gauti ledo – problema, vaistinėse galima įsigyti specialių kriopaketų. Sušaldyti šaldytuve, jie naudojami kaip kompresai.

Sėkmingiausiai ledas naudojamas suteikti pirmajai pagalbai patyrus įvairias traumas ar staiga pablogėjus sveikatos būklei.

Uždėjus ledo ant pilvo, galima pastebimai palengvinti į žarnyną, skrandį kraujuojančio ligonio būklę, patyrus pilvo sienelės traumą, taip pat ir esant pažeistiems vidaus organams bei kraujavimui į pilvo ertmę.

Sutrenkus minkštuosius audinius, sąnarius, pasitempus raiščius ir sausgysles, pirmąją parą ant sužalotos vietos galima uždėti pūslę su ledu arba kelis kriopaketus ir 10–15 minučių pritvirtinti juos tvarsčiais.

Verta žinoti: kraujuojant į skrandį, plaučius, nusideginus gerklę, stemplę, apsinuodijus rūgštimis ir šarmais, rekomenduojama ryti ledo gabalėlius.

Dalintis:

Comments are closed.