Gydymas purvu

0

gydymas purvuPurvas purvui nelygus. Gydomasis purvas, teisingai jį naudojant, ne tik nepakenks Jūsų grožiui, bet atvirkščiai – pabrėš jį ir pratęs ilgiems metams.

Gydomojo purvo neigiamas poveikis. Prieš panyrant į purvą, būtina žinoti neigiamą poveikį, kuomet purvo vonios draudžiamos. Tai – tuberkuliozė, įvairūs lėtiniai ir onkologiniai susirgimai, uždegiminiai ir infekciniai susirgimai, kraujo bei kraujagyslių sistemos ligos. Tai paaiškinama tuo, kad į bet kokio gydomojo purvo sudėtį įeina biologiškai aktyvios, organinės ir mineralinės medžiagos bei dujos.

Aktyviosios purvo medžiagos veikia endokrininę sistemą, didina medžiagų apykaitą organizme. Jos matuojamos radiaciniu dozometru. Tam, kad purvo procedūros būtų efektyvios, jas reikia atlikti stebint specialistui arba gavus patyrusio kosmetologo konsultacijas. Neribotas radioaktyvaus purvo naudojimas gali būti kenksmingas, kaip ir saulės radiacija, kurią žmogus gauna nuo mėgiamų saulės procedūrų poilsio metu.

Gydomojo purvo ypatumai. Purvo proceso veikimą galima sulyginti su termosu: po pašildymo gali ilgą laiką išlaikyti reikiamą temperatūrą. Tokio šildymo metu vyksta raumenų ir prakaito liaukų atsivėrimas. Per juos aktyviosios purvo medžiagos įsiskverbia į žmogaus kūno audinius, o po to ir į kraują. Dėl šios priežasties organizmo ląstelės pačios pradeda gaminti odai būtinas aktyviąsias medžiagas, suintensyvėja cheminės reakcijos.

Gydomojo purvo rūšys. Gydomieji purvai pagal savo sudėtį yra skiriami vieni nuo kitų. Kiekvienas iš jų turi savo unikalų grožio receptą, kuris tiesiogiai priklauso nuo purvo atsiradimo vietovės. Būtent purvo sudėtis ir nurodo vienos ar kitos purvo terapijos panaudojimą.

Plačiausiai naudojamas sulfidinis dumblinis purvas. Šis purvas – iš Negyvosios jūros bei Sivašo ežero. Toks purvas atsiranda pajūrio sūriuose ar uždaruose vandenyse. Jis naudojamas tvarstymui, pleiskanų bei seborėjos gydymui, taip pat kosmetologijoje. Iš jo gaminamos kosmetinės kaukės ir kremai riebiai odai.

Purvo klodai, kurių randama gėluose ežeruose, vadinami sapropeliu. Žinomiausios vietovės, kur yra tokio tipo gydomojo purvo, yra Mėlynoji lagūna Islandijoje ir Didžiojo Taraskulio ir Mažojo Taraskulio ežerai Tiumenės srityje. Toks gydomasis purvas naudojamas kosmetologijoje kaip oksidantas, puikiai drėkinantis bei tonizuojantis odą.

Purvas, atsiradęs vulkanų išsiveržimo metu, puikiai gydo įvairius odos uždegimus ir turi anticeliulitinį poveikį. Jis į žemės paviršių patenka per plutos lūžius ir įtrūkimus, o jį iš gelmių išmeta dujos ir požeminiai vandenys.

Gydomasis purvas atsiranda ir durpynuose. Tokio purvo pagrindas – augalai, kurie pavirto dumblu. Gydomojo durpinio purvo spalva – ruda. Jis naudojamas kosmetinėms kaukėms bei įvairiems kūno įvyniojimams.

Dalintis:

Comments are closed.