Įveikite nuovargį

0

Nuolat jaučiate jėgų trūkumą ir neturite darbingumo? Galbūt tapote pagarsėjusio „lėtinio nuovargio“ auka. Medikai mano, kad „amžina liga“ iš tikrųjų gali būti daugelio kitų ligų simptomas – pavyzdžiui, avitaminozės, distonijos, inkstų ar skydliaukės funkcijos sutrikimo bei virusinės ligos požymis. Tačiau gali būti, kad nuolatinio nuovargio priežastis – nebūtinai liga. Yra ir daugiau priežasčių, nulemiančių tokią jūsų būseną:

  • Gal jūs per daug nerimaujate, svarstote ir nerandate išeities iš įvairių problemų. Pamėginkite į jas pažvelgti iš šono ir pamatysite, kad jos nevertos didesnio dėmesio.
  • Gal jūsų organizmui trūksta vandens, todėl sulėtėjo jūsų smegenų veikla ir jūsų aktyvumas. Dėl to ir jaučiate nuovargį. Pasistenkite ryte išgerti šilto, virinto vandens, o per dieną vandens norma turėtų būti apie 2 litrai vandens. Tikrai padės.
  • Nepamirškite mankštos. Fiziniai pratimai – geriausias vaistas nuo nuovargio ir nervinio išsekimo. Rytinė mankšta didina ištvermę, gerina miegą. Nuolat mankštinantis sumažėja antsvoris.
  • Turite peržiūrėti savo maisto racioną. Jame turi būti 15 proc. baltymų, 60 proc.angliavandenių ir 30 proc. riebalų. Organizmui reikia geležies, vitaminų, mineralinių medžiagų ir kitų komponentų. Jums reikia seleno, nes jis šalina nuovargį ir depresiją.
  • Prieš guldami gerai išvėdinkite kambarį. Eidami miegoti nepersivalgykite.

Rekomenduojame pasinaudoti keliais liaudies patarimais:

  • Medus rekomenduojamas geram miegui užtikrinti, nes veikia kaip kūną raminantis preparatas. Jis suvirškinamas vos per 20 minučių ir tuoj pat patenka į kūną. Taip nutinka todėl, kad meduje esantis cukrus jau būna apdorotas medunešių bičių skrandžiuose ir žmogaus skrandžiui jo nebereikia virškinti. Prieš gulantis naudinga išgerti pusę stiklinės šilto vandens su jame ištirpintu medumi.
  • Pasigaminkite šį mišinį ir laikykite prie lovos: tris šaukštelius obuolių sidro acto sumaišykite su 257 ml vandens.Prieš atsiguldami suvalgykite du šaukštelius pasigaminto mišinio. Tai leis jums užmigti jau po valandos. Jei per šį laiką kartais neužmigtumėte, suvartokite dar du šaukštelius.
  • Vyresnio amžiaus žmonės, nuolat lygiomis dalimis vartojantys medų ir cinamono miltelius, būna judresni ir lankstesni. Pusę šaukštelio medaus įdėti į stiklinę vandens, pabarstyti cinamono miltelių ir gerti 3 valandą dienos, kai kūno energija ima blėsti.
  • Tris kartus per dieną prieš valgį gerkite po 20 lašelių paprastosios sukatžolės tinktūros.
  • Taip pat padeda melisų, pipirmėčių, juodojo šeivamedžio, jonažolių, apynių arbatos (stiklinė verdančio vandens/šaukštelis arbatžolių; palikite 15 min. pritraukti).

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.