Jei prakaituoja ir blizga veidas

0

images_0

Įkaitusį, prakaituotą veidą norisi kuo greičiau atgaivinti. Tačiau neverta jo iškart plauti šaltu vandeniu. Iš pradžių ištepkite jį grietine arba rūgpieniu, po 10–15 minučių nuplaukite kambario temperatūros arbata arba šalavijų nuoviru. Dar drėgną odą ištepkite kremu.

Jei smarkiai ir nuolat prakaituojate, prauskitės jonažolių arbata. Veidui valyti ir atgaivinti tinka šviežios sultys – pomidorų, agurkų, vynuogių, arbūzų ir kt.

Klysta manančios, kad karštomis dienomis neverta naudoti kremo, nes oda ir taip prakaituoja bei blizga. Epidermis, kuriame sumažėja odos riebalų, tampa dar labiau neatsparus saulės spinduliams, šalčiui ir vėjui. Riebalų netekusi oda karštomis dienomis smarkiau garina prakaitą, todėl dar labiau išdžiūsta.

Veido prakaitavimo priežastis gali būti ir netinkamai parinktas dieninis kremas. Jei veido oda riebi, vasarą patartina pamiršti pudrą.

Vasarą bet kokio tipo odą stiprina rytinis prausimasis šaltu vandeniu, po truputį mažinant jo temperatūrą. Taip pat po miego veido ir kaklo oda ištepama šviežių daržovių sultimis arba vaisiais (užtenka vienos dviejų uogų ar vaisiaus gabalėlio), po to augaliniu aliejumi arba grietine. Po 5–10 minučių prausiamasi šaltu vandeniu.

Riebią odą galima ištrinti ledo gabalėliu. Labai jautrios odos arba veido su išsiplėtusiais kapiliarais negalima trinti ledo gabaliukais. Paskui sausa oda ištepama riebiu kremu, o riebi oda – iš pradžių tonizuojamuoju losjonu, po to neriebiu kremu.

 

Dalintis:

Comments are closed.