Ką vertėtų žinoti prieš vartojant antibiotikus?

0

pills

Antibiotikai turi būti skiriami gydyti, kai tiksliai žinoma, kad jie yra veiksmingi prieš ligą sukėlusias bakterijas. Tad antibiotikų vartojimas, susirgus paprastu peršalimu, kurį sukelia virusai, nėra prasmingas.

Vartojant prieš sukėlėjus neveiksmingus antibiotikus, gali išsivystyti bakterijų rezistentiškumas. Sergant sunkia infekcija, prieš pradedant gydymą, ligos sukėlėjai yra nustatomi ir patikrinami. Profilaktinis antibiotikų vartojimas gali būti pateisinamas tik išimtiniais atvejais, pvz., prieš operacijas.

Svarbu antibiotikus vartoti paskirtomis dozėmis ir paskirtą laiką. Vartojant per mažą dozę, taip pat gali išsivystyti rezistentiškumas. Jei vartojant paskirtą dozę, pasireiškia šalutinės reakcijos, turite apie tai pranešti gydytojui. Atsižvelgdamas į aplinkybes, jis gali paskirti kitus antibiotikus. Jokiu būdu negalima savarankiškai sumažinti dozės arba nutraukti gydymą. Ankstyvas gydymo nutraukimas gali sukelti infekciją iš naujo, nes ne visi sukėlėjai buvo sunaikinti.

Kai antibiotikai vartojami santykinai dažnai, gali prasidėti viduriavimas. Dėl viduriavimo susilpnėja geriamųjų kontraceptikų veiksmingumas. Tokiu atveju, kad būtų išvengta nepageidaujamo nėštumo, reikia naudoti papildomas kontracepcijos priemones.

Dalintis:

Comments are closed.