Kaip gydyti miežį?

0

Miežį dažniausiai sukelia bakterinė infekcija. Labai dažnai jis atsiranda brendimo laikotarpiu. Pastarasis faktas tik patvirtina, jog hormoniniai pokyčiai turi tam įtakos.

Pradinėje miežio atsiradimo stadijoje pradeda skaudėti akies voką, ypač mirksint, o vėlesnėje stadijoje atsiranda pūlinys, išsigaubia akies vokas. Skausmingas darinys odoje po keleto dienų pats pratrūksta ir iš jo išteka pūliai.

Kaip gydyti atsiradusį miežį?

  • Visų pirma, stiprinkite savo imuninę sistemą, daug sportuokite gryname ore, valgykite šviežių daržovių bei vaisių. Jei ilgai patiriate stresą, imunitetą stiprinkite su ežiuole.
  • Karštos virtos bulvės kompresas – puiki priemonė nuo miežio, mat bulvės slopina uždegimų procesus. Rekomenduojamas ir šis receptas: 1 karštą, su lupena išvirtą bulvę reikia smulkiai sutrinti su šakute, įmaišyti 1 kiaušinio trynį ir įpilti tiek karšto pieno, kad košelę būtų lengva tepti. Košele reikia aptepti audinio gabalėlį ir uždėti ant užmerktų akių. Kompresą laikyti 20 min., dėti 2-3 kartus per dieną.
  • Medetkos taip pat gydo miežį, turi savybę minkštinti odą, šalinti suragėjimą, raminti, malšinti uždegimus, taip pat veikia antimikrobiškai. Vaistinėje nusipirkite medetkų tepalo, kurio pagrindinė sudedamoji dalis būtų kiaulų taukai. Tepkite tepalu miežį keletą kartų per dieną.
  • Karštas linų sėmenų kompresas paspartina pūlinuko brendimą ir pūlių ištekėjimą. Receptas: suplakti 2 valg. šaukštus sumaltų linų sėmenų su 2 puodeliais verdančio vandens ir leisti pastovėti keletą minučių, kad išbrinktų. Gautu skysčiu sumirkyti audinio gabalėlį ar kempinėlę ir uždėti ant užmerktos akies. Palaikyti 20 min. Kompresą dėti 2-3 kartus per dieną.
  • Pankolių nuoviras tinka išoriniam gydymui. Jis slopina ūmius uždegimus. Receptas: 1 valgomąjį šaukštą su kaupu maltų pankolių vaisių ar 2 valgomuosius šaukštus sveikų vaisių užplikykite ¼ l verdančio vandens. Uždengus palaikykite 10 min. Pritraukus, nukoškite. Tame nuovire pamirkius audinio gabalėlį, dėkite ant užmerktų akių ir palaikykite 20 min. Procedūrą kartokite 2-3 kartus per dieną.
  • Vėsus varškės kompresas mažina skausmą ir patinimą. Receptas: reikia 3 valgomuosius šaukštus varškės sumaišyti su 1 citrinos sultimis ir 1 valgomuojku šaukštu pieno. Gauta mase aptepkite pašildintą audinio gabalėlį. Kompresą dėkite ant užmerktų akių, palaikant 20 min. Procedūrą daryti 2-3 kartus per dieną.
  • Našlaičių nuoviras tiks nuo bet kokios kilmės akių uždegimo. Receptas: naudojami lapai, žiedai ir šaknys. 2 arbat. šaukštelius mišinio užplikykite 1 puodeliu verdančio vandens, 15 min. palaikykite, kol pritrauks ir nukoškite. Ant užmerktų akių dėkite kompresą ir laikykite 20 min. Procedūrą galie daryti keletą kartų per dieną.

Skausmingam ir patinusiam akies vokui reikia ramybės, todėl be reikalo nevarginkite akių, neskaitykite, saugokitės ryškios saulės šviesos, būkite pritemdytame kambaryje, ilsėkitės.

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.