Kaip išvengti emocinio valgymo?

0

valgymas

Susinervinote ir vis varstote šaldytuvo dureles, galvodama, ką čia dar užkrimtus? Taip elgtis visai nereikėtų, jei norite išvengti papildomų nereikalingų kalorijų. Pateiksime kelis patarimus, kurie padės atsikratyti emocinio valgymo įpročių.

Pirmiausia, kas yra emocinis valgymas? Emocinis valgymas yra tokia būsena, kai valgoma ne dėl alkio. Toks valgymo protrūkis dažniausiai kyla dėl padidėjusio nervingumo, nerimo ar kitų kamuojančių minčių. Taip pat tai gali būti susiję su vienatvės jausmu, nuolatiniais priekaištais arba dėl nepavykusių bandymų sulieknėti. Tačiau svarbu paminėti, kad maistas problemų neišspręs.

Priežastys. Psichologai teigia, kad moterys, pasijutusios emociškai blogai, pradeda dažniau apsipirkinėti, eiti į masažų procedūras, mylėtis ir t. t. Valgymą taip pat galima įtraukti į sąrašą, kai problemos pradedamos spręsti valgant didžiausias porcijas ledų, šokolado ir pan. Taigi strategijų kūrimą, kaip susitvarkyti su problemomis, pakeičia papildomi kiekiai maisto, kurie kenksmingi ne tik išvaizdai, tačiau ir sveikatai.

Pasekmės. Emocinis valgymas sukelia sveikatos sutrikimus bei padidina nutukimo riziką. Dauguma nutukusių moterų patiria socialinę diskriminaciją, su kuria rečiau susiduria normalaus svorio moteriškosios lyties atstovės. Visa tai priveda prie fizinio ir psichologinio streso, kuris dažniausiai sukelia emocinio valgymo protrūkius. Taigi patenkama į užburtą ratą.

Emocinis valgymas dažniausiai yra susijęs su mažai maistinių medžiagų turinčiu maistu. Cukraus perteklius, koncentruotas krakmolas sutrikdo bendrąją medžiagų apykaitą bei sukelia cukraus kiekio organizme svyravimus.

Šis kenksmingas valgymas gali sukelti ir tokius fizinius sutrikimus kaip depresiją, nemigą, atminties praradimą, raumenų masės nykimą, plaukų slinkimą, nagų lūžinėjimą, žemą kraujo spaudimą, širdies ritmo sutrikimus, taip pat net ir mintis apie savižudybę.

Kaip užkirsti emociniam valgymui kelią? Emocinis valgymas yra problema, kurią reikėtų spręsti kuo efektyviau. Štai keli patarimai:

  • Valgykite mažesniais kiekiais. Ir kai tik užsimanote valgyti, stenkitės dažniau rinktis daržoves, vaisius ar nesmulkintus grūdus;
  • Jei pasiėmėte pernelyg didelę porciją, prieš pradėdama valgyti pasidalykite ja su draugais ar šeimos nariais;
  • Labai svarbu atkreipti dėmesį į maisto porcijos dydį, todėl įvertinkite savo tikrąjį alkio jausmą ir tik tuomet pradėkite valgyti;
  • Papusryčiaukite ir tik tada pradėkite kasdienes veiklas;
  • Ribokite kofeino ir gazuotų gėrimų kiekį;
  • Neužkandžiaukite saldžiaisiais batonėliais ir kitais nemaistingais maisto produktais;
  • Stenkitės stresą mažinti tokiais būdais: klausykitės mėgstamos muzikos, užsiimkite joga, meditacija, darykite atpalaiduojamojo pobūdžio pratimus ir t. t.

 

Dalintis:

Comments are closed.