Kaip išvengti varikozės?

0

Varikozė (arba lėtinis venų nepakankamumas) dažnai vadinama tiesiog išsiplėtusiomis venomis. Ši liga vystosi, kai dėl venų vožtuvų nesandarumo kraujui ėmus tekėti atbuline kryptimi, susikaupia pernelyg daug kraujo bei išsiplečia paviršinės kojų venos.

Pagrindinės rekomendacijos:

  • Nepiktnaudžiauti miltiniais produktais ir saldumynais, apriboti druskos, kavos, sultinių vartojimą, plaukioti arba užsiiminėti vandens aerobika, nerūkyti, atsisakyti sėdimo ar stovimo darbo, netampyti sunkių nešulių. Pamiršti saunas bei pirtis ir du kartus per dieną aplieti kojas vėsiu vandeniu. Be to, linkusioms į varikozę negalima mūvėti labai aptempiančių kojinių ir sėdėti sudėjus koją ant kojos.
  • Slidinėkite arba minkite treniruoklį, imituojantį slidinėjimą. Pageidautina užsiiminėti ne mažiau kaip du kartus per savaitę.
  • Nevaikščiokite, jei galite pagulėti. Tačiau visą parą gulėti ant sofos taip pat kenksminga, kaip ir visą dieną bėgioti su aukštakulniais. Venoms pailsinti pakanka kelių 15-20 minučių pertraukėlių per dieną.
  • Pasirūpinkite, jog kasdien suvartotumėte du šaukštus aliejaus ir bent tris šimtus gramų ląstelienos. Jos ypač daug yra kopūstuose, obuoliuose.
  • Visai nebūtina atsisakyti mėsos ar saldumynų. Mityba turi būti subalansuota. Vis dėlto su alkoholiu reikėtų elgtis atsargiai, nes dėl kraujagysles plečiančių savubių alkoholis – pikčiausias kojų priešas.
  • Taip pat patartina išsitirti širdį. Atsiradus sunkumui kojose ir pradėjus joms tinti, kreipkitės į kardiologą. Gali būti, kad pagrindinė problema susijusi su širdimi, ir ją išsprendus išvengsite pasekmių.

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.