Kaip įveikti dilgėlinę?

0

Dilgėlinė – tai ūmi odos reakcija į alergizuojančias medžiagas, kai kuriuos nuodus, šaltį, stresą ir emocines problemas (tuo metu per daug išsiskiria organizme histamino). Jam veikiant skystis iš kraujagyslių skverbiasi į poodinį audinį – atsiranda dilgėlinei būdingos ruplės.

Pagrindiniai simptimai:

  • šviesiai rausvos spalvos, smarkiai niežtinčios ruplės, nuo lęšio iki monetos dydžio, galinčios atsirasti per keletą minučių.
  • palyginti greitas ruplių išnykimas; daugiau kaip pusės jų nebelieka jau po 60 minučių.

Dilgėlinė rimtas negalavimas, jai apėmus didelius kūno plotus, gali sutrikti medžiagų apykaita ir ištikti šokas.

Labai dažnai dilgėlinę išprovokuoja ir šie alergenai: moliuskai, žuvis, braškės, pieno produktai, javai, medus, riešutai, kiaušiniai, daržovės bei tokie medikamentai, kaip penicilinas.

Kokios priemonės padeda kovoti su dilgėline?

  • Raudonojo alksnio lapai ir žievė turi rauginių medžiagų, kurios ramina išsiplėtusias ir sudirgintas kraujagysles, sergant dilgėline.

Receptas: 2 arbatinius šaukštelius lapų ir žievės užplikykite ¼ l verdančio vandens, leiskite 10 min. pritraukti, nukoškite. Šią arbatą gerkite mažais gurkšneliais. Keletą jos lašų užlašinkite ant šaltu vandeniu sudrėkinto audeklo ir šį pavilgą uždėkite ant dilgėlinės paveiktos vietos.

  • Arbatmedžių ir levandų eterinis aliejus padeda, kai niežti.  Užlašinkite vieną iš šių aliejų ant niežtinčios vietos. Odą ramina ir vonia su 3 lašais levandų bei 3 lašais ramunėlių aliejaus, ypač prieš miegą.
  • Aspalantų arbata ramina vegetacinę nervų sistemą – dėl to slopsta niežulys. Ją gerti patariama sergant lėtine dilgėlinės forma. Per visą dieną (valgio metu) gerkite apie pusantro litro aspalantų arbatos (1 arbatinį šaukštelį žolės užplikykite 1 puodeliu verdančio vandens. Uždenkite ir palaikykite 2-3 minutes, kad pritrauktų, perkoškite; galima tas pačias žoles plikyti 2-3 kartus). Be to, šį augalą galima vartoti ir gardinant patiekalus, o šaltu nuoviru daryti kompresus, kurie malšins niežulį ir slopins uždegimą.

Receptas: užvirinti apie 1 litrą vandens ir juo užplikyti 4 valgomuosius šaukštus aspalantų. Palaukti 5 min., kad pritrauktų, paskui nukošti, nuovirą atvėsinti ir padėti į šaldytuvą. Šaltu nuoviru sudrėkinti marlės ar lino skiautę, nugręžti ir kloti ant niežtinčių vietų. Įšilus audiniui, vėl keisti. Procedūra turi trukti apie 15 minučių.

 

Svarbu įsidėmėti, jog reikia nustatyti, kas jums sukelia dilgėlinę. Dažnai tam reikia nemažai kantrybės. Vis dėlto dilgėlinę geriau ne gydyti, o ja nesusirgti, t.y. vengti kontakto su jos sukėlėjais.

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.