Kaip malšinti ausų uždegimą?

0

Ausų uždegimasJeigu pajutote ausies skausmą, gali būti, jog jus kamuoja išorinės ausies uždegimas. Tai ausies kaušelio ir išorinės klausomosios angos uždegimas, sukeltas bet kokių dirginančių veiksnių (mikrobų, alergijos, traumos). Išorinės ausies uždegimu dažniau serga vyresnio amžiaus žmonės sergantys diabetu, galvos odos seborėjiniu dermatitu ar psoriaze. Dažnai išorinės ausies uždegimą  išprovokuoja vandens patekimas į ausį, taip pat uždegimą gali sukelti ir netaisyklingas ausų valymas.

Greitai numalšinti skausmą jums gali padėti priemonės iš gamtos.

Siūlome tokius receptus:

  • Į ausis įkišti tamponus, suvilgytus svogūnų sultyse.
  • Saują bruknių lapų užpilkite stikline verdančio vandens. 30-60 min.palaukite, perkoškite. Gerkite 2-3 kartus per dieną, prieš valgį ir po jo.
  • 1-2 česnakų galvutes smulkiai supjaustykite, suberkite į stiklinį indą ir nuolat maišant užpilkite ¾ stiklinės gryno alyvų aliejaus. Indą sandariai uždenkite ir 10 dienų palaikykite saulėtoje vietoje. 2-3 kartus per dieną gerai suplakite. Po to antpilą perkoškite, įlašinkite 2-3 lašus eukalipto aliejaus arba glicerino, supilkite į tamsaus stiklo butelį ir laikykite šaldytuve. Tinka naudoti ir vaikams, ir suaugusiems.
  • Skaudant ausiai rekomenduojama smulkiai sutarkuoti 100 g raudonųjų burokėlių, užpilti 200 g vandens, įdėti šaukštą medaus, uždengti ir pavirinti 15 min. Gautame nuovire pamirkyti vatos tamponą ir uždėti aplink skaudamą ausį.
  • Šaukštą kadagio uogų užpilkite stikline karšto vandens ir pavirinkite 5 min.ant silpnos ugnies. Palaikykite 2 val., perkoškite. Į abi ausis įkiškite antpile sumirkytus ir nuspaustus vatos gumuliukus. Laikykite 20-30 min. Antpilas malšina skausmą ir gelbsti nuo uždegimo.

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.