Kedras

0

kedras

Kedras nuo senų laikų garsėjo kaip labai stiprus maistinis ir vaistinis augalas. Galbūt dėl to, kad kedrų giraitėse auga vien tik kedrai. Jokie kiti medžiai nedrįsta trikdyti kedrų rimties.
Moksliniais tyrimais nustatyta, jog kedrynuose oras yra kur kas sterilesnis, jame mažiau infekcijas sukeliančių virusų negu ligoninės operacinėje. Iš kedro medienos pagamintuose dubenyse pienas nerūgsta.

Iš kedro medienos gaminami amuletai pasižymi labai stipriomis apsauginėmis savybėmis. Kedro amuletai nešiojami ant nuogo kūno širdies čakros vietoje. Norint sustiprinti kedro amuleto poveikį, ant jo galima išraižyti maldelę, savo vardą ar horoskopo ženklą, magišką runų simbolį.

Dar vienas be galo nuostabus produktas – kedrų aliejus. Jis gaunamas šalto spaudimo būdu iš kedrų riešutų branduolių, kurie renkami ekologiškai švariuose Sibiro rajonuose. Malonaus kvapo ir skonio jis vartojamas kaip maisto papildas. Jame gausu vitaminų A, B1, B2, B3, D, E, F; mikro-makro elementų: fosforo, jodo, vario, magnio, kobalto, cinko ir kt. Kedrų aliejus pasižymi bendrai organizmą stiprinančiomis, priešuždegiminėmis, priešsklerozinėmis, priešalerginėmis, žaizdas užgydančiomis ir spazmus mažinančiomis savybėmis. Jis vartojamas ir esant išorinių odos pažeidimų. Yra atvejų, kai kedrų aliejumi pavyko užgydyti ilgai negyjančias opas.

Dalintis:

Comments are closed.