Kuo Rytų medicina pranašesnė už Vakarų mediciną?

0
MD000695

MD000695

Vis dažniau žiniasklaidoje galime išgirsti, jog Rytų medicina padeda efektyviai atgauti prarastą sveikatą ir išsigelbėti iš tokių ligų, iš kurių išsikapstyti, anot gydytojų, jau nė menkiausios vilties nebuvo likę. Ką tai reiškia? Ogi tikrų tikriausią tiesą – Rytų medicina visokeriopai lenkia Vakarų mediciną.

Ilgai pranašumų nereikia ieškoti. Visų pirma, Rytų medicina turi kelių tūkstantmečių patirtį, kaip išsaugoti sveikatą, kaip tausoti organizmą ir kaip jį teisingai prižiūrėti, kad nesirgtume, o susirgus – išsiaiškinti priežastį ir su ja ne kovoti, o susigrąžinti sveikatą save stiprinant žolelėmis, naudojant akupunktūrą, Su Džok technika masažuojant delnus, skiriant laiko fiziniam aktyvumui, mokinantis harmoningai gyventi ir t.t. Tuo tarpu Vakarų medicina remiasi naujausiomis technologijomis, atrastais cheminiais vaistais bei operacijomis, šalinančiomis simptomus. Mat skiriasi mąstymas ir požiūris į žmogaus kūną, gi daktarams lengviau pasakyti: “Nėra simptomo – nėra problemos…”. Taigi šiuolaikinė medicina negalvoja apie tai, jog žmogaus kūnas yra visuma ir, kad mūsų organai vieni su kitais susiję, todėl drąsiai išpjauna vieną inkstą, sakydami, kad turime antrą. Ir, be abejo, neatsako išsamiai į klausimą, kodėl tuomet gimėme su dviejais inkstais ir kaip jie veikia esant dviese ir esant vienam…

Žinoma, jokiu būdu negalima smerkti visų šiuolaikinių gydytojų ir jų darbų, gi egzistuoja nuostabių ir besirūpinančių pacientais medikų, kurie stengiasi iš visų jėgų atrasti ligos priežastį ir ją įveikti ne chirurginiu būdu ar kenksmingais cheminiais vaistais. Ir tik nedaugelis gydytojų savo praktikoje taiko ne tik Vakarų, bet ir Rytų medicinos žinias. Deja, bet tokių kvalifikuotų medikų yra mažuma.

Kuo skiriasi Vakarų gydytojas nuo Rytų medicinos specialisto? Pirmiausia, Rytuose nėra daktarų, gydančių tik atskirus organus: nėra tik plaučių, tik širdies, tik inkstų ar kitų organų specialisto. O kaip yra pas mus? Jeigu turime problemų su širdimi, einame pas kardiologą, jeigu su šlapimo pūsle – pas urologą ir t.t. Rytų daktarai gydo visą organizmą, kaip bendrą visumą, o ne atskiras dalis, nes jie mąsto kitaip: kovojant su liga – laimi liga, o jeigu padėsime grįžti sveikatai – liga pati pasitrauks.

Apskritai, ar gydytojas kada nors jums patarė išsivalyti organizmą? Turbūt tai nutinka ypač retai, o gal ir niekada. Užtat Rytų gydytojai nė nepradeda gydymo, kol žmogus nepadaro pagrindinio darbo – organizmo valymo. Kodėl?

Rytų medicina tvirtina, kad viena svarbiausių ligos priežasčių yra organizmo apsinuodijimas (intoksikacija), kuomet organizme blogai vyksta medžiagų apykaita, iš jo nepašalinami teršalai, toksinai, taip pat, kai į organizmą nepatenka reikiamų maistingųjų medžiagų ir gyvybinės energijos. Negana to, stresai, įtampa taipogi mažina organizmo atsparumą. Kai organizmas užteršiamas, apnuodijamas, sutrinka visų organų veikla, atsiranda ligos bei jų kompleksas. Kad užbėgtume ligai už akių, vertėtų pasinaudoti Rytų gydytojų rekomendacija ir pajutus pirmuosius susilpnėjusios sveikatos signalus pradėti nuo trijų žingsnelių: 1. Organizmo valymo; 2. Organizmo atstatymo; 3. Organizmo papildymo įvairiais mineralais, mikro ir makro elementais bei vitaminais.

Beje, šios rekomendacijos reikalingos ne tik pajutus pirmuosius silpnėjančio organizmo signalus, bet ir tuomet, kai jokių negalavimų išvis nejaučiame, kitaip tariant, dėl profilaktikos. Rytiečiai pataria bent du kartus per metus daryti iškrovas, pasninkus ir apvalyti organizmą nuo teršalų. Kažkada mes, lietuviai, irgi tai darydavome prieš Kalėdas bei prieš Velykas, o šiandien, ar bent jau žinome, kad senoliai skirdavo laiko savo organizmo apvalymui? Regis, vis labiau pamirštame savo tradicijas, o štai Rytai stengiasi net ir iki šių dienų savąsias išsaugoti.

Ką dar primena Rytų medicina? Jokie vaistai nepadės įveikti ligos, jeigu jos šaknys glūdi mūsų pasąmonės gelmėse. Nepamirškime, kad pats žmogus bei geros, teigiamos mintys kuria sveikatą. Tad mylėkime save, tausokime, prižiūrėkime ir išlaikykime savo sveikatą, kol esame tikrai sveiki.

Kristina Bružaitė

Nesergu.lt

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.