Kvapų galia

0

aroma

Ar tikrai vien tik malonaus kvapo uostymas gali suteikti žmogui sveikatos? Kai susiejate tam tikrą kvapą su emocija (pavyzdžiui, mamos šviežiai keptus sausainius su saugumu ir šiluma), vien tik užuodus tą kvapą ateityje gali kilti tos pačios emocijos. Kad nustatytume, kokie kvapai turi didžiausią poveikį, išnagrinėjome naujausius aromaterapijos ir aromakologijos (kvapų ir jų poveikio mentalinei bei psichinei sveikatai) tyrimus ir pasikonsultavome su šios srities ekspertais.

Sužinokite, kurie kvapai gali pagerinti jūsų nuotaiką, jus nuraminti ar pradžiuginti.

Žvalumas su pipirmėtėmis

Pipirmėtės gali padėti jaustis žvaliau ir mąstyti aiškiau, sako dr. Rachel Herz,  Brown universiteto profesorė. Viename tyrime nustatyta, kad žmonės, pauostę pipirmėčių aliejaus, užduotis atlikdavo  tiksliau. Kitame tyrime nustatyta, kad pipirmėtės gali pagerinti fizinę veiklą ir padėti treniruotėse. Pamėginkite pasipurkšti pipirmėčių skonio kūno priemone ar pasitepti losjonu prieš eidami į sporto salę.

Ramybė su jazminais

Raminantis jazminų kvapas gali padėti geresniam miegui, sako Wheeling Jesuit universiteto mokslininkai. Pabandykite nusiprausti su jazminų kvapo muilu prieš eidami miegoti arba papurkšti jazminų kvapo patalpų purškikliu miegamąjį.

Užuoskite rožes…

…ir atsisveikinkite su niūria nuotaika. Žmonės, kurie kasryt žvelgdavo į gėles, jautėsi linksmesni ir energingesni visą dieną dėl dvigubo jų matymo bei uostymo poveikio, teigia Harvardo mokslininkai.

Nustebinkite save cinamonu

Aromaterapijos specialistai sako, kad šio kvapo uostymas pagerina nuotaiką, koncentraciją ir suteikia žvalumo. Jis net gali padaryti jus geresniais, sakoma „Cinnabon“ remiamame tyrime. Kai mokslininkai paskleidė ore cinamono kvapą, praeiviai buvo mandagesni vieni kitiems, sakė psichologas dr. Avery Gilbert, knygos „What the Nose Knows“ autorius. Vien tik žodžio „cinamonas“ perskaitymas aktyvuoja tą pačią smegenų dalį, kuri aktyvuojasi jums uodžiant cinamoną, priduria jis.

Pabandykite šiek tiek prieskonio laikyti savo stalčiuje. Kaskart atidarę stalčių, galėsite įkvėpti šio kvapo. Atsigaukite su citrusais.

Darbo dienos viduryje norite žvalumo gūsio? Pasak natūropatės Michelles Schoffro Cook, natūralūs kvapai, kaip kad citrusiniai, didina deguonies patekimą į smegenis, suteikia energijos ir gerina imuninę sistemą.

Pagerinkite nuotaiką su citrina

Japonų mokslininkai neseniai nustatė smegenų dalį, kurią veikia citrinos aliejus, patvirtindamas savo kaip nuotaikos gerintojo ir ištvermės šaltinio reputaciją (tai viena priežastis, kodėl jo taip gausu oro gaivikliuose ir energetiniuose gėrimuose).

Lengvai galite pasinaudoti šiais privalumais išsispaudę citrinos skiltelę į savo vandens stiklinę.

Geresni rezultatai su greipfrutu

Greipfrutai gali žymiai pagerinti atmintį ir koordinaciją, sako dr. Herz. Wheeling. Jesuit universiteto tyrime nustatyta, kad žmonės, kurie uostė greipfrutą atlikdami kompiuterinius testus, surinko daugiau taškų ir reagavo greičiau nei neuosčiusieji.

Pasilepinkite su levanda

Atsipalaiduokite dienos metu sudrėkindami rankas kremu su levandomis. Šiame augale yra raminančio linalolio. Taip pat galite papurkšti miegamąjį levandomis – viename tyrime nustatyta, kad taip darę žmonės greičiau užmigdavo ir ilgiau miegodavo, sako dr. Gilbert.

Raskite pusiausvyrą su snapučiu

Snaputis – ne tik graži gėlė. Manoma, kad jis stimuliuoja tam tikras smegenų vietas, kurios skatina hormonų pusiausvyrą, gali palengvinti PMS ir menopauzės simptomus.

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.