Masažai: ir kūnui ir sielai

0

masazas

Galingos pramonės ir technikos amžiuje, spartėjant mūsų gyvenimo ritmui, daugėja ligų, kurių daugumą lemia įtampa. Todėl vėl prisimenami tradiciniai gydymo būdai ir įsitikinama, kad jie veiksmingi. Masažas – tai viena seniausiųjų priemonių, kurias naudoja žmonės sveikatai gerinti. Jo pradžia siekia gilią senovę. Žinoma, kad jis buvo labai plačiai taikomas senovės Egipte, Graikijoje, Romoje, Indijoje ir Japonijoje. XIX amžiaus pradžioje švedas Henrikas Lingas išplėtojo masažo teoriją, susistemindamas įvairius masažo būdus, naudotus Egipte, Romoje ir Graikijoje. Jis Stokholme įkūrė pirmąjį institutą, kuriame buvo mokoma masažuoti. Todėl kartais masažas vadinamas švediškuoju masažu.

Dabar visuotinai pripažįstama gydomoji lytėjimo nauda. Žinoma, kad masažas derina ir veikia skatinamai virškinimą ir kvėpavimą, tokius svarbius fiziologinius procesus. Jis taip pat gerina raumenų tonusą, sąnarių judrumą, laikyseną, spartina kraujo ir limfos apytaką, derina endokrininę ir nervų sistemas. Masažas teikia ne vien tik fizinę naudą, jis gelbsti ir psichologiškai – masažuojant reiškiamas rūpinimasis ir palankumas, palaikymas ir atjauta. Tai padeda vėl pajusti ryšį su savuoju vidiniu pasauliu ir geriau save vertinti, tai įkvepia gyvybinės energijos ir jėgų, kad galėtumėme pasiekti fizinę ir dvasinę pusiausvyrą.

Šokoladinis masažas

Manoma, kad šokoladas veikia kaip puikus antidepresantas ir afrodiziakas. Šokoladinis kūno masažas mažina įtampą, stimuliuoja, gerina savijautą, o saldus kakavos aromatas suteikia malonių pojūčių ir kelia nuotaiką.

Šokolado terapija ne tik puiki atsipalaidavimo, aromaterapijos procedūra, bet ir efektyvi anticeliulitinė priemonė, kuri tonizuoja ir minkština odą.

Masažas su medumi

Medaus masažas yra refleksoterapijos atmaina, žinoma, jei nesate jam alergiški. Medaus ir masažo derinys padeda išlaikyti gerą formą stresų ir perkrovų metu. Gilūs masažuotojo judesiai ir medaus tąsumas suaktyvina kraujotaką, tuo pagerindamas audinių bei vidaus organų aprūpinimą deguonimi ir reikalingomis medžiagomis.

Medaus masažas taip pat atstoja viso kūno pilingą, oda tampa švari, švelni bei stangri. Medus puikiai absorbuoja toksinus ir šlakus, pagreitina jų pašalinimą iš organizmo. Po šio masažo kurį laiką visame kūne jaučiama maloni šiluma, todėl šis masažas ypač tinka šaltuoju metų laiku kaip profilaktinė priemonė prieš plaučių ligas, bronchitą, norint sustiprinti imuninę sistemą, mažinti celiulitą bei nugaros ir sąnarių skausmus.

Ajurvedinis masažas

Aromatai visada buvo svarbūs žmonių gyvenime. Tūkstantmečiais žmonės žavėjosi grynaisiais kvapiųjų augalų ekstraktais, vertino jų gydomąsias savybes ir nepakartojamą aromatą. Masažas su kvapiaisiais eteriniais aliejais – tai dvasios ir kūno gydymas. Šio masažo esmė – rankų prisilietimo ir kvapų gydomųjų galių ryšys. Eteriniai aliejai įsigeria į kūną pro odą, taip pat įkvepiami masažo metu.

Augalų eteriniai aliejai padeda sureguliuoti natūralią organizmo pusiausvyrą, stiprina imunitetą, pagerina kraujotaką, šalina toksinus. Patiriamas gilus atsipalaidavimas, išnyksta neigiamos emocijos ir sugrįžta dvasinė pusiausvyra.

Tibeto masažas

Tibeto ar taurės vakuuminis masažas – tai sena gydymo – sveikatingumo sistema, pagrįsta vakuumo, sukurto nuo stipriai prie kūno prispaustos taurės, veikimo principu. Masažuojamo ploto paviršius padengiamas augaliniu aliejumi, po to taurėje sukuriamas vakuumas. Vakuumas po stipriai prispausta prie kūno taure iššaukia žymų vietinio kraujo pritekėjimą į audinius.

Apykaitiniai, imuniniai, atkuriamieji procesai audiniuose padidėja 10–100 kartų. Veikiant vakuumui išsiskiria prakaito ir riebalinių liaukų sekretai, į kurių sudėtį įeina: druskos, šlapimas, acetonas, tulžies rūgštys, kurios atitinkamomis koncentracijomis nuodija organizmą.

Nepaprastas malonumas – egzotiškas masažas

Samurajų

Bambukas, simbolizuojantis lankstumą ir jėgą, yra puiki priemonė masažo procedūroms. Samurajų masažas atliekamas specialiomis bambukinėmis šluotelėmis pirtyje arba saunoje. Jis stimuliuojamai veikia odą, gerina kraujo ir limfos apykaitą, malšina raumenų skausmus, pašalina įtampą. Masažas derinamas su šveitimo bei kontrastinėmis vandens procedūromis. Procedūra trunka apie 2 valandas.

Tajų

Tajų masažas veikia ne žmogaus raumenų sistemą, o jo energetines zonas: biologiškai aktyvius taškus ir meridianus. Tajų masažas – tai paspaudimų delnu, alkūne, keliais ir visu kūnu sistema. Atliekant masažą taikoma aromaterapija, skamba atpalaiduojamoji muzika, uždegama žvakių. Nors tajų masažas nėra gydomoji procedūra, jis subalansuoja kūną, protą ir emocijas. Padeda įveikti stresą, tai tarsi pasyvi joga.

Turkiškas

Klasikinis turkiškas masažas atliekamas SPA centruose, pirtyse. Seanso metu būtinai naudojamas aliejus. Masažas skirtas relaksacijai, figūros (moterų) modeliavimui, odos struktūrai gerinti. Masažo metu skamba nacionalinė turkų muzika.

Tai pakankamai intensyvus masažas, todėl jį labiau vertina vyrai. Procedūra pašalina įtampą, atpalaiduoja raumenis, gerina kraujo ir visų medžiagų apykaitą. Specialistai rekomenduoja per mėnesį atlikti 10–12 procedūrų.

Masažas trunka maždaug valandą.

Havajų

Lomi-lomi – masažo rūšis, kilusi iš Havajų salų. Atliekant tokį masažą patalpoje uždegamos žvakės, naudojami eteriniai aliejai, skamba etninė muzika. Ši procedūra vienija klasikinį europietišką masažą, aromaterapiją, akmenų terapiją, osteopatiją, manualinę terapiją, gydomąsias vonias.

Lomi masažas nėra labai populiarus Lietuvoje, tačiau pasaulyje laikomas vienu galingiausiu ir stipriausią įtaką žmogaus organizmui darančių masažų. Lomi-lomi šiek tiek susijęs su meditacija, kūno bei sielos harmonijos ideologija.

Lomi-lomi masažas gerina kūno kraujotaką, padeda regeneruoti raumenų audinius, pašalinti toksinus iš organizmo. Masažo seansas vidutiniškai trunka 1,5 valandos, tačiau daromas pagal senąsias tradicijas gali užsitęsti ir 7 val.

Bambukų

Prieš masažą kūnas įtrinamas specialiu kedro, kipariso, mirtos, ananasų esencijų turinčiu masažo aliejumi, kuris aktyviai tirpdo riebalus, detoksikuoja, stimuliuoja kraujotaką ir pašalina skysčių perteklių.

Pasitelkus į pagalbą bambuko lazdelę, ridenant ją visu kūnu atliekamas limfodrenažinis masažas, kurio metu šalinami toksinai ir modeliuojamos kūno formos. Bambukas atiduoda sukauptą gerąją energiją, atkuria kūno energetinį balansą, gerina kraujo ir limfos cirkuliaciją, imuninę sistemą. Rekomenduojamas kursas – 10–12 dienų per mėnesį.

Svarbu: visi išvardyti masažai nerekomenduojami paūmėjus lėtinėms ligoms, sergant artritu, osteochondroze.

 

Dalintis:

Comments are closed.