Nuovargį įveikite su apelsinais

0

7_2

Nuovargis dažnai mus užklumpa nelauktai bei netikėtai, nors, rodos, miego ir pakanka. Tai gali nutikti dėl įvairių priežasčių: patiriamo streso darbuose, nuolatinio skubėjimo, nepilnavertės mitybos ir dėl to atsiradusio vitaminų ir mikroelementų trūkumo organizme, nesureguliuotos dietos, kylančių sveikatos negalavimų ir t.t. Tačiau chroniškas nuovargis gali būti ir vitamino C trūkumo požymis. Todėl rekomenduojama kuo daugiau valgyti citrusinių vaisių bei nepatingėti kasdien išsispausti natūralių sulčių, kad būtų kompensuojamas šio vitamino trūkumas.

Vitamino C labai daug yra apelsinuose. Vieno apelsino sudėtyje yra tiek vitamino C, kiek dienai pakanka nepatiriančiam didelio streso žmogui. 180 g sveriančiame apelsino vaisiuje yra apie 70 mg vitamino C – tai atitinka žmogaus paros normą. Negana to, apelsinuose yra daug kalcio, būtino kaulams ir magnio, kuris stiprina nervų sistemą ir yra būtinas geram raumenų bei širdies darbui (tai ypač svarbu sportuojantiems). Tad akivaizdu, jog patiriantiems stresą, nuolat besikankinantiems nuo nuovargio žmonėms reikalinga daugiau suvartoti vitamino C. Be to, apelsinai yra gan reto mi­kroelemento seleno šaltinis, labai rei­kalingo imuninei sistemai.

Apelsinus galima valgyti vienus, pjaustyti į salotas, gaminti desertus, spausti sultis.

Norintiems atgauti jėgas po darbų, rekomenduojame išmėgitni šį lengvai paruošiamą apelsininį desertą.

2 porcijoms reikės:

* 2-jų apelsinų

* 1 banano

* 150 g natūralaus nesaldinto jogurto

* po žiupsnelį razinų, sezamo, moliūgų sėklų

* 2 valg. šaukštus susmulkintų graikinių riešutų

Nulupkite apelsinus bei  bananą ir susmulkinkite į kubelius. Užpilkite vaisius jogurtu ir suberkite po žiupsnelį razinų, sezamo ir moliūgų sėklų. Gerai viską išmaišykite ir užberkite susmulkintus graikinius riešutus. Skaunaus!

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.