Obuolys

0

obelis

Obuolys ne tik skanėstas. Tai profilaktinė priemonė ir vaistas nuo daugybės negalavimų. Jis kvepia ne mažiau nei marokietiški apelsinai. Tai gali garantuoti kaimo žmonės kurie net dabar, kai jau tuoj sulauksime šviežių alyvinių obuoliukų, rūsiuose dar yra išsaugoję kietųjų ananasinių.

Kad ir kiek pasilamdę ir padžiuvę jie vertingesni už užsienio sintetiką.

Obuolys ne tik skanėstas, kurio krimstelėjus tyška seilės. Tai profilaktinė priemonė ir vaistas nuo daugybės negalavimų.

  • Jis turi daug pektinų, kurie valo organizmą, gerina virškinimą, neutralizuoja nuodingas medžiagas.
  • Obuolius ir jų sultis rekomenduojama valgyti ir gerti tiems, kurie turi inkstų, šlapimo pūslės problemų. Čia daug geležies. Tačiau jei kankina rėmuo ar jau net ir opaligė – obuolio rūgštis gali paaštrini uždegimą.
  • Šalia siūlomo recepto pašalintų obuolio žievelių taip pat neišmeskite. Jų arbata gerai varo šlapimą, tinka nutukusiems ir tinti linkusiems žmonėms.
  • Obuolys – puiki kosmetikos priemonė. Obuolių košelė su pienu suminkštins net labiausiai suskilusius kulnus.
  • Šviežia obuolio žievelė padės gydyti karpas, o su ja nuolat tepant veidą ir kaklą, atgaivinsite jų grožį.

Kad pajustumėte obuolio naudą, turėtumėte kasdien suvalgyti po vieną.

Miškinė obelis

Šlapimo varomoji arbata

  •  2–3 neluptus obuolius užpilti 1 l vandens ir 15 min. virti ant silpnos ugnies. Vartoti po stiklinę 3 kartus per dieną prieš valgį.
  •  Tam pačiam tikslui tinka sausos obuolių žievelės: šaukštą žaliavos užpilti stikline verdančio vandens, po 20–25 min. nukošti, gerti po ½ stiklinės 5–6 kartus per dieną prieš valgį.

Nuo avitaminozės

3 šaukštus džiovintų ir susmulkintų miškinės obels lapų užpilti stikline (200 ml) vandens, 10–15 min. kaitinti ant mažos ugnies ir palikti 30 min. nusistovėti. Gerti po 2–3 šaukštus 3–4 kartus per dieną.

Gydo mažakraujystę

Susmulkintus lapus užpilti vandeniu (1:4) ir virti 10–15 min., po 20 min. nukošti. Vartoti po 2–3 šaukš­tus 4–5 kartus per dieną prieš valgį (gydant mažakrau­jystę, sutrikus virškinimui) arba per dieną suvalgyti 400–500 g šviežių obuolių (per 5–6 kartus).

Stiprina organizmą

Organizmui stiprinti ruošiamos obuolių (200g) salotos su lazdynų ar graikiniais riešutais (30 g), medumi (25–30 g) ir krapais (10–15 g).

Nuo kosulio

Daryti mišinį iš medaus ir tarkuotų svogūnų, bei obuolių lygiomis dalimis. Gerti po šaukštą 3 kar­tus per dieną.

Nuo vidurių užkietėjimo

Prieš miegą suvalgyti šaukštą sėmenų, po to tiek pat obuolių uogienės ir išgerti puodelį rūgusio pieno. Rytą ir dar 2 dienas pakartoti.

Obuolių actas

  • Rytą, nieko nevalgius, išgerti stiklinę vandens, kuriame išmaišyta po 2 šaukštelius obuolių acto ir medaus – sveikatos ir energijos eleksyras.
  • Labai veiksmingai nuo peršalimo užsikimšusią nosį išvalo obuolių acto garai. Į dubenėlį įpilti 1/4 litro obuolių acto ir pakaitinti, kol pradės garuoti. Kvėpuoti šiais garais 20 min.
  • Į 2 litrus šalto vandens įpilti puodelį obuolių acto, pamirkyti lininį rankšluostį ir švelniai juo pabraukyti kojas. Po to atsigulti ir šiltai apsikloti – padeda nuo venų uždegimo.

Obuolių actas įgėlus vabzdžiui

Tiesiai ant pažeistos vietos lašinti neskiesto obuolių acto; po kelių minučių tai pakartoti – pažeista vieta neištins. Beje, įtrynus odą obuolių actu, mažiau puls uodai

Miškinė obelis virtuvėje

Obuolių putėsiai

500 g obuolių, 2/3 stiklinės cukraus, 3 kiaušinių bal­tymai.

Rūgščios veislės obuolius nuplauti, subadyti ša­kute, sudėti į keptuvę ir 15–20 min. kepti vidutinio karštumo orkaitėje. Iškeptus obuolius pertrinti per sietelį. Į tyrę įpilti ataušinto cukraus sirupo ir kiaušinių baltymų, paskui išplakti, kad pasidarytų putėsiai. Jei trūksta rūgšties, galima pridėti 1/2 šaukštelio citrinos sulčių. Valgyti šaltus.

Obuolių džemas

1 kg išpjaustytų obuolių, 1,2 kg cukraus ir 2,5 stik­linės vandens.

Obuolius nuplauti, perpjauti, išimti sėklalizdžius. Tuoj pat, kad nepatamsėtų, sudėti į dubenį su truputį parūgštintu arba pasūrintu vandeniu. Pas­kui perdėti į didesnį dubenį, užpilti vandeniu (1 kg obuolių /1–2 stiklinės vandens) ir virti mai­šant maždaug 10–15 min., kol suvirs. Jeigu van­dens per mažai, verdant įpilti dar stiklinę. Dubenį nukaisti, pridėti cukraus. Vėl dėti ant ugnies ir košę nuolat maišyti, kol užvirs. Paskui virti dar 30 min.

Džiovintų obuolių gira

1 kg džiovintų obuolių, 10 l vandens, 250 g cukraus, 40 g mielių.

Obuolius nuplauti, užpilti verdančiu vandeniu, pridengti ir palaikyti parą. Paskui perkošti, suberti cukrų, supilti ištrintas mieles, išmaišyti ir rau­ginti šiltoje vietoje apie 20 val. Tada išpilstyti į bu­telius, gerai užkimšti, palaikyti keletą valandų kam­bario temperatūroje, paskui – šaltai. Atšalusią galima gerti.

Dalintis:

Comments are closed.