Kodėl svarbu palaikyti odos pH? Sveikos odos paviršiaus vidutinis pH yra 5,5 (rūgštinis), gilesnių odos sluoksnių – apie 7,4 (neutralus). Išorinis rūgštinis sluoksnis atlieka apsauginę funkciją, sudarydamas nepalankias sąlygas vešėti patogeninėms bakterijoms ir palankias daugintis natūraliai odos florai. Organizmas reguliuoja odos paviršiaus pH, neutralizuodamas odos šarmus ir rūgštindamas terpę.
Dėl ko gali šarmėti pH? Sutrikusi odos šarmų neutralizavimo funkcija yra odos pažeidimo požymis. Vartojant netinkamas prausimosi priemones (šarminius muilus), gali sutrikti mikrofloros pusiausvyra ir dėl to pakisti odos paviršiaus pH. Aknę sukeliančios bakterijos veši esant 6–6,5 pH. Jų skaičius labai padidėja, kai oda yra nuolat plaunama muilu, o sumažėja naudojant sindetą, kurio pH 5,5.
Kaip nesuardyti rūgštinės terpės? Odos valymo tikslas turėtų būti ne tik pašalinti nešvarumus, bet ir nesuardyti apsauginio rūgštinio paviršiaus ir taip išsaugoti sveiką odą. Fiziologiniai odos prausikliai nesutrikdo normalios odos terpės. Tai prausimosi ir odos valymo priemonės, savo sudėtyje neturinčios šarmų kaip paprasti muilai. Juos naudojant greitai atsinaujina rūgštinė odos danga ir pH išlieka 5–6.