Padėkime tiems, kuriems labai reikia mūsų paramos!

0

parama1Prieš Kalėdas visuomet skubame pirkti dovanų savo artimiausiems, mąstydami, kuo nustebinti juos šiais metais. Bet juk didžiausia dovana – mūsų nuoširdi meilė ir dėmesys! Adventas – išskirtinis laikotarpis: tuomet norisi apmąstyti savo visus metų darbus, o taip pat spėti padaryti ką nors gera…Ar Jūsų širdys atviros dar vienam kilniam šių metų poelgiui?

Šiauliuose įsikūrusiems „Motinos Teresės šeimų namai“ globotiniams šiuo metu labiausiai reikia mūsų paramos. Kalbiname globos namučių direktorę Reginą Zabielienę ir steigėją Editą Gulbinienę.

 

Regina, kaip ir kada atsirado idėja įkurti „Motinos Teresės šeimų namus“? Ir dėl ko pasirinktas Motinos Teresės vardas?

Idėja kurti namus, kuriuose gyventų krizinę motinystę patyrusios moterys, atsirado nuo 2005 m., dirbant internatinėje mokykloje. Globos namų jaunuoliai ten mokindavosi iki 21-erių metų ir kartais atsitikdavo, kad susilaukdavo vaikų. Bėda ta, kad auginti mamoms atžalų neleisdavo, nes  bendrabutyje nepriimdavo jaunuolių su vaikais. Tad su drauge Edita Gulbiniene įkūrėme fondą „Vilties kalnas”, globojantį šeimas, kuriose nors vienas iš tėvų arba abu tėvai yra augę globos namuose, o sulaukę pilnametystės yra sukūrę savo šeimas ir augina vaikus. Kai fondas gavo patalpas, 2012 m.buvo įsteigti VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai”. Ši idėja buvo pasiekta po 11 metų savanoriško darbo.

Gavus patalpas, sprendėme, kokį pavadinimą galėtume suteikti. Mūsų sukurtas logotipas buvo labai panašus į gailestingųjų seserų aprangą, tad parašėme į Kalkutą laišką, su kvietimu atvažiuoti ir padėti tarnauti globojamoms šeimoms. Deja, gavome atsakymą, kad jos neturi galimybių. Dirbant su vargšais, Motinos Teresės pamokymai mums labai tiko, tad pasirinkome jos pavadinimą. Vėliau gavome iš gailestingųjų seserų laišką su Motinos Teresės paliktu testamentu, kuriame rašoma, kad pavadinimas gali būti suteiktas tik toms organizacijoms, kurios dirba katalikiška kryptimi. Jo Ekc. Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis laimina mūsų veiklą, aš pati esu tikybos mokytoja, mūsų darbuotojai yra katalikai. Namuose yra ir koplytėlė, kurioje aukojamos Šv. Mišios. O gyventojai, globojamos šeimos priimamos neklausiant jų religinių įsitikinimų.

Kokios pagalbos gali sulaukti besikreipiantys į Jus?

„Motinos Teresės šeimų namai” padeda krizinės motinystės atvejais, globoja pavienius asmenis bei šeimas, kuriose nors vienas iš tėvų arba abu tėvai yra augę globos namuose, turi negalią, priklauso socialinės rizikos grupei, gauna mažas pajamas. „Atsakingos tėvystės ugdymo mokyklėlės“ bendruomenės šeimos renkasi į susitikimus, vyksta tėvystės, buities įgūdžių, kompiuterinio raštingumo mokymai, žalingų įpročių prevencija, psichologo bei socialinio darbuotojo konsultacijos, užsiėmimai su vaikais, edukacinė veikla.

Kuo šie namai svarbūs ir reikalingi Šiauliuose?

Tokie namai Šiaulių apskrityje yra vieninteliai, kurie teikia laikino apgyvendinimo ir priežiūros paslaugas. Bet savivaldybė dengia tik 70 procentų reikalingos sumos, tad nuolat tenka ieškoti pinigų. Pastato antrame aukšte yra įrengta 13 kambarių, kuriuose gali gyventi 12 mamų su kūdikiais bei vaikais, o viename kambaryje – 3 mamos (besilaukiančios arba norinčios susigrąžinti vaikus iš globos įstaigų).

Kiek šeimų, vaikų globoja šiuo metu „Motinos Teresės šeimų namai“?

Atsakingos tėvystės ugdymo mokyklėlėje globojamos 34 šeimos. Dienos centre „Aš ir draugai” lankosi 40 vaikų: iki pietų – kūdikiai ir vaikučiai iki 6 metų, o po pietų – vaikai nuo 7 iki 14 metų. Socialinės reabilitacijos neįgaliesiems paslaugos bendruomenėje dalyvauja 59 neįgalieji.

Ko labiausiai trūksta globojamiems asmenims?

Mums labiausiai reikalinga pagalba – finansinė. Stengiamės padėti globojamoms šeimoms, nes beveik nėra tokių, kurios neturėtų skolų. Dėl labai mažų pajamų, dažnų skolų už šilumą, neišgalint susimokėti mokesčių, ateina gyventi pas mus. Drabužių, avalynės, patalynės, žaislų, baldų, lovelių ir kitų daiktų dovanoja geri žmonės. Kartais atneša daugiau nei yra galimybė talpinti, tad darosi net problematiška. Vis dėlto labai trūksta sauskelnių (kurios brangios), vitaminų, skalbimo miltelių, buteliukų, žindukų, kuriuos retai kas pasiūlo.

Finansinė pagalba mums ypač reikalinga, nes esame nevyriausybinė organizacija, tad lėšų tenka patiems ieškoti. Ypatingai šiuo metu, nes norime padėti 3 globojamoms šeimoms. Kad skolos už šilumą nebūtų perduotos antstoliams, reikalinga apie 800 eurų.

Kaip gali prisidėti visi, norintys padėti?

Atsiųstus drabužėlius, labai gražius žaislus – su džiaugsmu mamos išsidalina, bet, manau, jeigu norima siųsti, tai geriau nedideliais kiekiais, nes siuntimas yra brangus, ir kartais atrodo, kad vertingiau tuos pinigėlius panaudoti padedant šeimai finansiškai. Aš prašau  žmonių, kad siųstų pinigėlius su nuoroda „pagalba šeimai“. Esame taip padėję išbristi iš skolų 5 šeimoms. Šiuo metu projektas „Globokime vaikus padėdami šeimai” yra patalpintas AUKOK projektų portale, tad maloniai prašau prisidėti, renkant pinigėlius.

Didžiulis rūpestis yra susijęs su pastato sienų ir stogo renovacija. Šiuo metu ruošiami dokumentai, kad savivaldybė panaudos sutartį pratęstų 49 metams. Renovacijai reikalinga suma 190 000 eurų. Nuotraukos talpinamos internetinėje svetainėje (https://sites.google.com/site/seimunamaisiauliai/), socialiniame tinkle „Facebook“ (seimunamai). Todėl iš anksto nuoširdžiai dėkojame už pagalbą!

LPF pirmininkė ir VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai” steigėja Edita Gulbinienė:

Tose šeimose, kurios yra globojamos, situacijas iš esmės mes sunkiai galime pakeisti, tačiau mūsų siekiamybė ir norėjimas rezultato – jų vaikuose: kad vaikučiai augtų su tėvais, būtų šalia, kad nereikėtų, kaip jų tėvams, gyventi valstybinėse globos įstaigose, kur kiekvienas vaikas gauna labai neigiamo gyvenimo pavyzdį. Iš šių įstaigų išėję jie patiria adaptacinį šoką ir labai retai kada gyvenime įsitvirtina – dažniausiai daro nusikaltimus ir vėl grįžta į valdiškas įstaigas, kalėjimus. Todėl mūsų tikslas – kad ta neigiama patirtis globos namuose būtų kažkiek amortizuota, kad jie gautų gražių, gerų pamokų ir kad patys norėtų bei sugebėtų auginti savo vaikus. Mes prašome pagalbos visų, tiek bendruomenės, tiek miesto ir valstybės valdžios, tiek visų geros valios žmonių, nes šių šeimų atžalos auga šalia mūsų vaikų, jie eina į tas pačias mokyklas, darželius, žaidžia tuose pačiuose kiemuose… Norėdami, kad visuomenės veidas keistųsi, turime pradėti nuo mažiausios ir pažeidžiamiausios visuomenės ląstelės – sužeistos šeimos. Tad širdingai dėkojame už pagalbą visiems, norintiems padėti!

Ačiū už pokalbį!

Kalbino Kristina Riaukienė

Mielieji, artėja Kalėdos, pati gražiausia ir jaukiausia šeimos šventė, kuri gali būti išties įsimintina „Motinos Teresės šeimų namų“ globotiniams. Tad norėdami padėti, tai įmanoma padaryti šiais būdais:

Ačiū už Jūsų gerą širdį ir dosnumą!

 

Dalintis:

Comments are closed.