Petražolė

0

petrazole

Šis dvimetis žolinis augalas puikiai žinomas ir naudojamas kaip patiekalų prieskonis ar puošmena. Be to, ji tinkama kaip vaistas ir puiki kosmetikos priemonė.

Naudingosios petražolių savybės:

  • Šalina odos paraudimus bei patinimus;
  • Šviesina odą;
  • Tonizuoja;
  • Apsaugo odą nuo raukšlių;
  • Padeda atsikratyti spuogų.

Ką galima pasigaminti iš petražolių?

Užpilas. šaukštą petražolių lapų užpilk 200 ml verdančio vandens. Kai užpilo temperatūra atvės iki kambario temperatūros, perkošk jį per marlę.

Nuoviras. 50 g petražolių lapų užpilk 500 ml vandens, virk 15 min. po to perkošk.

Pavilgai. Nedidelius marlinius maišelius pripildyk smulkiai sukapotų petražolių stiebų bei lapų ir pamerk į karštą vandenį.

Petražolių ledas. Gali užšaldyti tyrelę iš smulkiai sukapotų petražolių, jų sulčių, nuoviro arba antpilo.

Kosmetinių priemonių receptai iš petražolių:

Riebiai odai. Į 2 šaukštus šilto petražolių užpilo įberk kavamale susmulkintų avižinių dribsnių – kad susidarytų tyrelė. Tirštą tyrės sluoksnį užtepk ant veido (išskyrus akių ir lūpų sritis) ir kaklo, palaikyk 20 min., nuplauk drungnu virintu vandeniu ir švelniai patrink kubeliu ledo, sušaldyto iš petražolių užpilo. Riebiai odai valyti pasigamink losjono: šaukštą džiovintų petražolės šaknų ir lapų užplikyk stikline verdančio vandens, pavirink vandens vonelėje 20–30 min., palaikyk 1 val., nukošk ir įpilk 1–2 stiklines baltojo vyno. Vietoj džiovintų petražolių gali naudoti ir šviežias.

Visų tipų odai. Petražolių stiebus ir lapus smulkiai sukapok, užpilk vandeniu, užvirk (bet nevirink) ir nukošk. Tyrelę užtepk ant marlės, uždėk ant veido ir palaikyk 30 min. Po to nuvalyk veidą sausu vatos tamponu. Po šios procedūros veidas pašviesės, sausa oda bus atšviežinta ir tonizuota, riebi – neteks riebalų pertekliaus. Šią procedūrą kartok 2–3 kartus per savaitę. Sumaišyk šaukštą smulkiai sukapotų petražolių (arba petražolių sulčių) su šaukštu rūgpienio (riebiai odai) arba grietinės (sausai odai). Kaukę užtepk ant nuvalytos veido ir kaklo odos, palaikyk 15–20 min. Nuplauk šaltu virintu vandeniu. Ši kaukė vitaminizuoja, tonizuoja, atjaunina, išbalina, suteikia odai šviežumo, aksominio švelnumo. Nuo raukšlių apsaugo ir puikiai tonizuoja lengvas masažas kubeliu ledo, sušaldyto iš petražolių nuoviro: 50 g susmulkintų petražolių užpilk 500 ml vandens. Virk 15 min. tada perpilk ir užšaldyk.

Sausai odai. Sumaišyk šaukštą petražolių lapų su tokiu pat kiekiu sudžiovintų rožės žiedlapių (arba šalavijo lapų), užpilk 2 stiklinėmis verdančio vandens ir atvėsink. Šis losjonas tinka jautrios, sudirgusios ir su išsiplėtusiais kapiliarais odos priežiūrai. Sumaišyk 2 šaukštelius neriebios varškės su šaukšteliu petražolių nuoviro, šaukšteliu augalinio aliejaus ir tokiu pat kiekiu citrinų sulčių. Kaukė tinka sausai odai su išsiplėtusiais kapiliarais.

Dalintis:

Comments are closed.