Alergija yra fiziologijos klaida: organizmas reaguoja neigiamai į nekenksmingas medžiagas, maisto produktus arba dirgiklius. Žodis "alergija" kilęs iš graikų Allos, reikšmė "kitoks". 1906 m. tai buvo pavadinta "pakitusia reakcija" organizmo imuninėje sistemoje. Jeigu nežinia iš kur atsirado alergija, gali būti, kad nepagalvojote apie kelias paprastas rekomendacijas, tad primename:
- Stiprinkite ir tausokite imunitetą.
Žmogus, kurio imuninė sistema yra stipresnė, pavasarinę alergiją, kaip ir kitus negalavimus, paprastai įveikia daug greičiau ir lengviau. Dėl to svarbu nuolat rūpintis savo organizmu, o alergijos paūmėjimo laikotarpiu kiek įmanoma vengti imunitetą silpninančių veiksnių: pavargimo, išsekimo, nemigos, nuolatinės įtampos ir streso, nenatūralaus, sintetinio ar sunkiai virškinamo maisto.
- Reikia vengti tiesioginio kontakto su alergenais.
Dažniausias alergenas – žiedadulkės – pavasarį nuolat sklando ore, dėl to per žydėjimą reikėtų vengti būti gamtoje. Pasilikite namie, kai griaudžia perkūnija. Prieš audrą smarkiai padidėja oro drėgmė, o žiedadulkių grūdeliai išbrinksta, sprogsta ir skleidžia alergenus.
- Tinkama patalpų, kuriose dirbate, gyvenate ar miegate, priežiūra taip pat padeda išvengti tiesioginio sąlyčio su alergenais.
Kad ir kaip viliotų gaivus oras, biuro patalpas, automobilį, namus reikėtų vėdinti kondicionuojant orą, užuot atvėrus langą. Net ir važiuojant automobiliu, uždarykite langus. Eidami į lauką užsidėkite plačius akinius nuo saulės, kad žiedadulkės nepatektų į akis.
- Asmens higiena.
Drabužių, kuriuos dėvėjote lauke, keitimas, prausimasis duše, ypač plaukų, kuriuose nusėda žiedadulkės, trinkimas taip pat apsaugo nuo tiesioginio kontakto su organizmą erzinančiomis žiedadulkėmis.