Prieskonių gydomosios savybės

0

paprika_0

Tikriausiai kiekvienos šeimininkės virtuvėje rastume įvairiausių prieskonių, kurie net patį paprasčiausią patiekalą gali paversti puikiu kulinariniu laimėjimu. Žinoma, būtina žinoti, kokie prieskoniai kokiems patiekalams tinka labiausiai. Kviečiame susipažinti:

Cinamonai. Tikriausiai dar iš vaikystės dažnai prisimename cinamonu gardžiai kvepiančius pyragus, keksus, sausainius. Dažnai cinamonais mamos skanina ir vaikų mėgstamą manų košę. Jis pasižymi puikiomis gydomosiomis savybėmis.

Cinamonai gerina virškinimą, žadina apetitą. Pastebėta, kad šis prieskonis veikia kaip natūralus antiseptikas, be to, jis naudingas kepenų, inkstų bei tulžies veiklai. JAV mokslininkai yra ištyrę, kad nuo cinamonų riebalų ląstelės tampa jautresnės insulinui – hormonui, kuris reguliuoja gliukozės kiekį kraujyje, tad šis prieskonis naudingas sergantiems cukriniu diabetu. Tai puikus vaistas nuo dujų susidarymo žarnyne, skrandžio ir žarnyno skausmų. Jis taip pat tinka viduriavimui slopinti, kraujavimui stabdyti.

Karis. Pastebėta, kad karis mažina cholesterolio kiekį kraujyje. Mokslininkai nustatė, kad vartojant šiuos prieskonius sumažėja Alzhaimerio ligos rizika.

Imbierai. Imbieras – tai natūralus vaistas nuo pykinimo. Imbierų arbatą patariama gerti chemoterapija gydomiems pacientams, nėščioms moterims. O ši arbata gaminama labai paprastai. Supjaustykite keletą gabaliukų imbiero šaknies ir užpilkite verdančiu vandeniu. Po dešimties minučių galima gerti. Rekomenduojama šią arbatą pagardinti medumi. Tai taip pat puikus vaistas nuo reumatinių ligų.

Anyžiai. Anyžių aliejus naudojamas vaistų nuo kosulio bei gerklės uždegimo gamyboje. Anyžiai mažina virškinimo trakto spazmus, todėl senovės romėnai po sočių pietų dažnai valgydavo anyžinių pyragėlių. Šie prieskoniai padeda gydant opaligę bei skrandžio uždegimą.

Šafranai. Tai ne tik puikus prieskonis, bet ir labai geras afrodiziakas. Natūraliosios medicinos žinovai tvirtina, kad šafranai stimuliuoja širdies veiklą, stiprina gimdą, net reguliuoja menstruacijų ciklą. Šafranas tonizuoja, pakelia nuotaiką, sklaido depresiją ir yra naudingas daugeliui žmonių. Jis valo odą, stiprina širdį, gydo migreną ir skrandžio opas. Šafraną reikia naudoti esant mažakraujystei, astmai, skydliaukės susirgimams, kepenų ir tulžies ligoms, peršalus, turint nevaisingumo problemų.

Kardamonai. Jie gali padėti įveikti depresinę nuotaiką, sumažinti įtampą. Kelis kartus per dieną sukramtykite po vieną kardamonų sėklelę ir tuoj pajusite naujų jėgų antplūdį. Kardamonai taip pat skatina apetitą, stiprina skrandžio veiklą, laikomi afrodiziaku.

Paprikos. Saldžiosios ir aitriosios paprikos stiprina imunitetą. Patiekalai, pagardinti aitriąja paprika, gali palengvinti atsikosėjimą, mat šis prieskonis mažina gleivinės paburkimą, šalina iš bronchų gleives. Paprikos taip pat mažina kraujo krešumą.

 

Dalintis:

Comments are closed.