Saldumynai, nuo kurių mažiausiai storėjama

0

medus

Norintys sulieknėti stengiasi visiškai atsisakyti saldumynų, bet pakeitus bandeles ir pyragus mažiau kaloringais saldėsiais, rūpesčius dėl figūros galima ir pamiršti. Žinoma, jei visada prisiminsite saiką.

 

1. Marmeladas

Nors šis saldumynas gana kaloringas, jis nekenkia figūrai taip, kaip kiti saldėsiai. Marmelado pagrindas – pektinas, kuriame yra odai naudingų maisto skaidulų ir kuris mažina blogojo cholesterolio kiekį kraujyje.

2. Pastilės ir zefyrai

Pastilėse, zefyruose, kaip ir marmelade, nėra pavojingų riebalų. Rinkitės zefyrus be šokolado ir be priedų. Zefyruose daug baltymų, kurie būtini raumenims, taip pat geležies ir fosforo.

3. Džiovinti vaisiai

Skoniu jie nenusileidžia saldainiams, o pavojaus figūrai nekelia. Mėlynosios slyvos, abrikosai, datulės, razinos, riešutai – puiki alternatyva šokoladiniams saldainiams. Tiesa, saikas ir čia būtinas. Rekomenduojama dienos norma – 50 g.

4. Želė ir pudingai

Jų pagrindas – želatinas. Želėje iš natūralių sulčių yra pektino, kuris mažina cholesterolio kiekį ir gerina žarnyno veiklą. Taigi ne tik lieknėsite, bet ir pagerės medžiagų apykaita. Na, o pieniniai ir jogurtiniai pudingai – kalcio šaltinis. Jie turi 150–200 kalorijų ir 0–5 proc. riebalų.

5. Ledai ir pieniški kokteiliai

Be abejonės, turima omenyje liesi produktai. Nuo tokių skanumynų ne tik nestorėjama, bet atvirkščiai – lieknėjama. Ledus paskaninkite ne šokoladu ar karamele, o natūraliomis arba šaldytomis uogomis, riešutais. Geriau valgykite naminius, pačių pasigamintus ledus.

6. Kartusis šokoladas

Tikrai ne visi mėgsta šį saldumyną. Šokolade daug antioksidantų, kurie mažina vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Pieninį ir baltąjį šokoladą pamirškite, rinkitės tokį, kuriame ne mažiau nei 80 proc. kakavos.

7. Medus

Tai unikalus produktas. Medus – dietinis produktas, suteikiantis stiprų sotumo jausmą. Be to, jis gydo nuo daugelio negalavimų. Taigi vietoje cukraus dėkite į arbatą medaus.

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.