Selenas

0

Selenas yra būtinas mikroelementas, apsaugantis organizmo ląsteles nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio. Taip pat selenas mažina riziką sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, onkologinėmis ligomis, lėtina senėjimo procesus, būtinas normaliam imuninės sistemos funkcionavimui ir skydliaukės veiklai, padeda atsinaujinti oksidacijos pažeistiems plaučių ir kitų organų audiniams, apsaugo raudonąsias kraujo ląsteles, svarbus regos silpnėjimo ir kataraktos prevencijai.

Selenas dalyvauja augime ir vystymesi, svarbus vyrų vaisingumui palaikyti, veikia kaip priešuždegiminis faktorius gydant artritą ir kitas autoimunines ligas. Taip pat selenas didina mūsų atsparumą žalingam aplinkos poveikiui, virusams, taip pat saugo nuo įvairių ligų. Jis didina organizmo atsparumą infekcijoms bei virusams.

Ilgą laiką selenas buvo laikomas nuodais, tačiau šis mikroelementas mažais kiekiais labai naudingas mūsų organizmui. Sveikatai palaikyti užtenka tik 0,00001 g seleno.

Šis mikroelementas susijęs su vitaminais C ir E. Kaip ir vitaminas E, selenas – antioksidantas. Nors organizme pastarasis su vitaminu E nesąveikauja, tačiau biologiniuose procesuose jie vieni kitus keičia. Filipinų ir Meksikos medikai pasitelkia galingas seleno bei vitamino E jėgas gydant krūtinės anginą ir pasiekia gerų rezultatų.

Seleno perteklius yra kenksmingas. Nuo per didelio jo kiekio žmonės netenka plaukų bei nagų.

Pagrindiniai seleno šaltiniai yra augaliniai produktai. Daugiausia seleno yra braziliškuose riešutuose, mažiau – alaus mielėse, kviečių gemaluose, česnakuose. Iš gyvulinių produktų seleno yra žuvyje, raudonoje mėsoje, kepenyse, kiaušiniuose.

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.