Žmogui dažnai besišypsant apkraunami tam tikri veido raumenys. Dėl to ant daug besišypsančio žmogaus veido labiau pastebimos tam tikros raukšlelės. Pavyzdžiui, nosies-lūpų raukšlė tampa gilesnė.
Be to, jei žmogus dažnai šypsosi, jis atodo jauniau, o aplinkiniams pirmiausia į akis krinta būtent šypsena.
Pikto žmogaus kaktos srityje taip pat atsiranda grubios raukšlės, kurios labai patraukia akį. Toks žmogus neturi daug draugų ir jo gyvenimas mažiau spalvingas. Psichoterapeutai teigia, kad šypsena – geriausias būdas atkreipti dėmesį. Problema ta, kad žmonės bijo šypsotis, mat nesišypsoti daug lengviau, o šypsotis baisu – o kas, jei kiti pagalvos ką nors ne taip (kad tu kvailas, kad tau ko nors reikia…).
Turite žinoti, kad, jei žmogus eina gatve ir šypsosi, tai 80 proc. žmonių priima tai adekvačiai, o pusė jų nusišypso taip pat.
Kartais dėl gražios šypsenos žmonės pasiryžę aukoti net savo sveikatą. Vienas odontologas įkalbėjo 24 metų merginą visus dantis pakeisti dirbtiniais tam, kad jos šypsena taptų nuginkluojanti, tobula. Mergina sutiko šiai sudėtingai ir atsakingai operacijai, kuri kainavo 80 tūkstančių litų.
Taigi šypsena ir džiaugsmas pailgina gyvenimą, juk seniai žinoma, kad, kai žmogus šypsosi, jo organizme išsiskiria džiaugsmo hormonai.