Televizoriaus žiūrėjimas kenkia širdžiai

0

tv

Mokslininkai perspėja, kad televizoriaus žiūrėjimas ar žaidimas kompiuteriniais žaidimais kenkia širdžiai nepriklausomai nuo to, kiek žmogus sportuoja, praneša „Daily Telegraph“.

Nurodoma, kad širdies ligų ir priešlaikinių mirčių dėl bet kurios priežasties skaičius išaugo dvigubai tų, kurie praleidžia daugiau nei 4 valandas „prilipę“ prie ekrano.

Pasirodo, kad daugiau nei keturias valandas televiziją žiūrintys, po internetą naršantys ar kompiuterinius žaidimus žaidžiantys asmenys turi dvigubai aukštesnę širdies ligų riziką.

Dr. Emmanuelis Stamatakis iš Londone esančio Universiteto koledžo Epidemiologijos ir visuomenės sveikatos katedros sakė: „Daug laiko prieš ekraną – ypač televizoriaus – praleidžiantys žmonės labiau rizikuoja mirti dėl bet kokios priežasties ar patirti su širdimi susijusių problemų“.

„Mūsų analizė rodo, jog dvi ar daugiau valandų prie ekrano per dieną žmonėms didina širdies priepuolio riziką“, – teigė jis.

Ši studija buvo pirmoji, ištyrusi ryšį tarp spoksojimo į ekranus ir mirtinų bei nemirtinų širdies ligų. Nustatyta, kad daugiau nei 4 valandas per dieną prie ekrano praleidžiantys žmonės pasižymi 48 proc. didesne rizika mirti nuo bet kokios priežasties ir net 125 proc. rizika patirti širdies arba kraujagyslių ligų problemų.

Tokios rizikos nepriklausė nuo tokių faktorių kaip rūkymas, aukštas kraujospūdis, aukštas kūno masės indekso rodiklis, socialinė klasė ar net mankšta.

 

Dalintis:

Comments are closed.