Vynuogė

0

Vynuoges

Naudingiausia – oda ir sėklos. Vynuogės, savo odelėje tu­rinčios hormono melatonino – tai puiki stresą malšinanti priemonė.

Be to, vynuogėse mokslininkai rado dvidešimt antioksidantų, ku­rie valo organizmą ir kovoja su se­nėjimą skatinančiais laisvaisiais radikalais.

Nustatyta, kad vynuogėse esan­tis antioksidantų derinys trukdo su­sidaryti trombams, palaiko kraujagyslių elastingumą, šarmų ir rūg­ščių pusiausvyrą.

Daugiausia antioksidantų yra vynuogių odelėje ir sėklose.

Iš vynuogių sėklų italai gami­na aliejų, kuris mažina vadinamo­jo blogojo cholesterolio kieki kraujyje, riziką susirgti vainikinių šir­dies kraujagyslių ligomis.

Spartina medžiagų apykaitą. Vynuogėse yra skaidulų, gliukozės, fruktozės, vitaminų A, C, PP, B gru­pės vitaminų, kalio, magnio, fosfo­ro, jodo, arseno, cinko, vario, anglies ir boro.

Visos šios medžiagos saugo nuo širdies bei vainikinių kraujagyslių ligų, spartina medžiagų apykaitą, gerina žarnyno veiklą, padeda grei­čiau gyti žaizdoms.

Dėl vynuogėse esančios geležies jas patartina valgyti sergantiems mažakraujyste. Dėl šlapimą varančio poveikio jos tinka kamuojamiems artrito ir reumato. Kalis, kurio vynuogėse ypač gau­su, skatina skysčių išsiskyrimą, o su jais iš organizmo pašalinamos ir kenksmingos medžiagos.

Tinka visų tipų odai. Italijoje sparčiai populiarėja prieš dešimt metų Prancūzijos Bordo regione sukurta vyno tera­pija.

Grožio procedūroms taikoma terapija susideda iš trijų fazių.

Pirmiausia raudonųjų vynuogių mase nušveičiama oda – taip išvalomi nešvarumai. Po to šaltinio vandens ir trintų vynuogių mišinyje atliekamas krau­jo cirkuliaciją skatinantis povande­ninis masažas. Vyno terapijos procedūra bai­giama masažu, kuriam naudoja­mos vynuogių sėklos ar vynuogių ekstraktas.

Kai kuriuose centruose siūlo­mos ir šampano kaukės, suteikian­čios skaistumo veido odai, specialus celiulitą šalinantis kojų ir Šlau­nų masažas.

Grožio procedūros su vynuogė­mis tinka visų tipų odai, ypač rie­biai ir kamuojamai nešvarumų.

Padeda išgyventi menopauzę. Medikai teigia, kad vyresnės mo­terys vynuogių turėtų valgyti nuo­latos. Boras, kurio gausu šiose uogo­se, leidžia ilgiau išsaugoti moteriš­kųjų lytinių hormonų – estrogenų kiekį. Tai ypač svarbu menopauzę iš­gyvenančioms moterims, nes dau­gelis klimakterinio laikotarpio ne­galavimų susiję su sumažėjusiu es­trogenų kiekiu organizme. Estrogenai gerina kalcio pasisa­vinimą, todėl vynuoges mėgstan­čioms moterims rečiau gresia os­teoporozė.

Ar yra skirtumas tarp baltųjų ir raudonųjų vynuogių? Raudonosiose vynuogėse dau­giau geležies, dvidešimt kartų dau­giau širdies ligų riziką mažinančių flavonoidų. Todėl sveikatai naudingesnės raudonosios vynuogės.

 

Dalintis:

Comments are closed.