Žalieji miško augalai

0

forest

Apie gydomąją medžių galią buvo žinoma dar žiloje senovėje. Bendraudami su medžiais, žmonės pasijusdavo dvasiškai stipresni, gyvybingesni ir netgi sveikesni. Pamėginkite ir jūs pasinaudoti gerąja medžių galia.

Medžiai – sielos gydytojai

Medžiai yra natūralus filtras, kuris valo orą nuo įvairių teršalų. Tačiau parke ar miške sveika pabūti ne tik dėl gryno oro. Kai kurie medžiai, pavyzdžiui, pušis, kėnis, eglė gydo slogą, padeda atsikosėti, jų skleidžiami eteriniai aliejai naikina bakterijas. Medicininiais tyrimais įrodyta, kad sibirinės eglės šakelės ligonio kambaryje net 50 proc. sumažina mikrobų kiekį, o pušies ir kadagio – malšina galvos skausmą, pagreitina sveikimą, ypač sergančiųjų plaučių ligomis.

Kai kurie terapeutai bei psichiatrai savo pacientams rekomenduoja turėti savo medį, kuris gali gydyti sielos žaizdas, surikiuoti mintis, padeda priimti tinkamą sprendimą, suteikti jėgų. Miško terapija veiksminga visais metų laikais, netgi žiemą, mat medžiai ilgiau už žmones išlaiko sukauptą saulės energiją. Taigi, kai vaikščiosite miške, pamėginkite susirasti savo medį. Tik paėjėkite į gilumą, toliau nuo kelio ir pastatų, ir, gerai apsidairę, išsirinkite sveiką ir stiprų medį. Žiūrėkite, kad ant jo nebūtų susimetęs amalas ar grybų.

Paprašykite jėgų

Apkabinkite medžio kamieną ir visu kūnu prisiglauskite. Užsimerkite ir paprašykite, kad medis duotų jums jėgų. Pasistenkite išmesti iš galvos visus rūpesčius, atsipalaiduokite ir tarsi susiliekite su medžiu. Įsivaizduokite, kaip į jūsų kūną plūsta energijos bangos. Neužmirškite paglostyti augalo ir padėkoti už pagalbą. Galima ir prigulti medžio pavėsyje, basomis kojomis atsiremti į kamieną, užsimerkti ir giliai kvėpuoti. Jau po 20 min. pajusite gyvybinių jėgų antplūdį. Tokius seansus kartokite kuo dažniau. Išmokite virti medžių žiedų, lapų ir žievės nuovirus, kurie turi gydomųjų (antibakterinių, valomųjų) savybių ir sustiprina miško terapijos poveikį.

Išsirinkite tinkamiausią

Kiekvienos rūšies medžio savybės – skirtingos. Kai kurie medžiai gali netgi pakenkti. Pavyzdžiui, kukmedis. Jis ne atiduoda energiją, o siurbia ją iš žmogaus. Arba gluosnis – jis skaidrina mintis, padeda suvokti save, bet skatina pesimizmą, melancholiją, o kraštutiniu atveju – netgi mintis apie savižudybę.

Bukas

Poilsis jo pavėsyje grąžina dvasios jėgas, pašalina įtampą ir stresą. Prisiglauskite prie jo, kai esate dėl ko nors susikrimtę ar susijaudinę. Šis medis padeda įgyti tolerancijos kitiems, rasti bendrą kalbą su žmonėmis bei kompromisų.

  •  Kai skauda galvą, verta prie kaktos pridėti buko lapą, o burnoje laikomas šviežios žievės gabaliukas švelnina skrandžio skausmus.

Liepa

Šio medžio draugija ramina nervus ir malšina nervinės kilmės skausmus. Tai – vienybės, taikos medis, tad jo teikiama energija ypač naudinga piktiems, kupiniems neapykantos žmonėms. Bendrauti su liepa patariama ir tiems, kuriuos kamuoja įtarinėjimai, baimė, persekiojimo manija.

  •  Liepžiedžių nuoviras su medumi puiki gydomoji priemonė. Ji gerina virškinimą, ramina, padeda užmigti.

Ąžuolas

Ne veltui sakoma „stiprus, kaip ąžuolas“. Šis šventas medis suteikia gyvybinių galių, spartina sveikimą po ligų. Būti po ąžuolu, prisiglausti prie jo patartina žmonėms, sprendžiantiems sunkią dilemą. Miško karalius padeda susikaupti ir rasti teisingą sprendimą.

  • Ąžuolo žievės nuoviras, turintis antibakterinių ir valomųjų savybių, naudojamas kaip kompresas nušalus galūnes, o peršalus juo skalaujama burna ir gerklė.

Pušis

Pasivaikščiojimas pušyne gerina smegenų darbą, padeda sutelkti dėmesį. Manoma, kad ilsintis po pušimi aplanko pačios aiškiausios mintys. Buvimas prie pušies aštrina intelektą, stiprina atmintį, grąžina emocinę pusiausvyrą.

  • Kaip ir kiti spygliuočiai, pušis turi antibakterinių savybių, gydo virusines infekcijas. Pušų vonia (sauja spyglių dedama į maišelį ir pakabinama po čiaupu atsukus karštą vandenį) padeda atsipalaiduoti, suteikia ypatingą švaros pojūtį.

Kaštonas

Jo draugija gydo nemigą, blogą nuotaiką, ramina, padeda nugalėti baimę. Kelis kaštonus verta nešiotis kišenėje, mat jie turi tokių pačių savybių, kaip ir pats medis.

  • Kaštonai neutralizuoja kenksmingą radiacinį spinduliavimą, švelnina reumatinius skausmus. Kaštonų nuoviras tirpdo kraujo krešulius, neleidžia kraujui užsistovėti venose, šalina šlakus.

Beržas

Šis medis suteikia ramybę. Pasivaikščioti beržyne patariama ligų ir sunkių darbų išvargintiems žmonėms. Prisiglaudę prie balto kamieno, kaipmat pajusite ramybę, atgausite jėgas ir viltį. Miegas ant beržo lapų pagalvės grąžina jėgas.

  • Liaudies medicina vertina gydomąsias beržo lapų, žievės, sulos savybes. Lapų sultys naudojamos gydant inkstų nepakankamumą bei šlapimo takų ligas. Išbėrimus gydo džiovintų lapų nuoviras (3 šaukštai lapų užpilami 2 stiklinėmis karšto vandens ir palaikomi uždengus).

Eglė

Vaikštinėdami eglyne, išsivaduosite nuo pagundų, begėdiškų minčių. Kadaise tikėta mistine eglės galia – ant šakelių užrišdavo lengvus kaspinus ir žiūrėdavo, į kurią pusę juos nusuks vėjas – iš ten turi ateiti laimė.

Iki šiol kai kas egles sodina prie namų, tikėdami, kad jos apsaugos šeimą nuo blogio, nesėkmių, ligų.

Drebulė. Sakoma, kad drebulių mediena niekada nepūna, nes savo energetika nuslopina puvimo bakterijas.

Gluosnis. Žmonės, šalia kurių namų auga gluosniai, dažniau skundžiasi galvos skausmais. Teigiama, kad gluosniai gali tapti onkologinių ligų priežastimi.

Maumedis. Efektyviai apsaugo nuo uždegiminių ligų, jas gydo. Maumedis ypatingas tuo, kad net pesimistą padaro optimistu.

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.