Juostinė pūslelinė slepia užslėptas ligas

0

Juostinė pūslelinė dažniausiai sukeliama virusų. Tai liga, kuria vyrai serga dažniau nei moterys.

Įprastai 3-4 dienas prieš ligos paūmėjimą pradeda krėsti šaltis, apima drebulys, kyla temperatūra, prasideda žarnyno ir skrandžio sutrikimai, tempia arba skauda odą. 4-5 dieną ant odos iškyla pūslelės, dažniausiai viršutinėje kūno dalyje (tartum juosta prie stuburo). Kai nuo pūslelių atsiradimo praeina 5 dienos, jos išdžiūsta, užsideda šašeliai. Juntamas stiprus skausmas, kuris gali ilgai išlikti net ir praėjus paūmėjimui (ypatingai vyresniems asmenims).

Juostine pūsleline galima susirgti bet kuriame amžiuje, tačiau dažniausiai susergama peržengus 50-uosius metus. Pavojingiausi metai – 60-iies ir 70-ies. Ši liga gali maskuoti ir kitą ligą, tokią kaip pleuritą, vėjaraupius (vaikams). Kai uždegimas apima dešinės pilvo pusės nervą, simptomai būna panašūs į aklosios žarnos uždegimo ar tulžies dieglių. Virusai, kurie pažeidžia juosmens srities nervus, gali pažeisti ir galvos nervus, tokiu atveju gali kilti ir kitų kompikacijų – galima net ir apakti.

Visi herpes viruso sukelti susirgimai (net ir kai pūslelės iššoksta ant lūpų ar lytinių organų), parodo, kad organizmo apsauginės funkcijos yra nusilpusios. Didelis stresas gali taip pat nusilpninti organizmo imunitetą.

Kokiomis priemonėmis kovoti su juostine pūsleline?

  • Sergant juostine pūsleline reikalinga visų pirma ramybė. Fizinis aktyvumas gali sukelti didelius skausmus.
  • Liga dažnai prasideda karščiavimu, drebuliu, todėl geriausia keletą dienų laikytis vaisių dietos ir gerti sultis. Padėtų ir išprakaitavimas, o po jo ant liemens uždėtas kompresas.
  • Pūsleles galima greitai išgydyti didžiosios ugniažolės sultimis. Šviežiai išspaustomis sultimis patepkite ką tik iškilusias pūsleles.
  • Išoriškam vartojimui sudaiginkite ožragių sėklų ir jas išsunkite. Šviežių sulčių užlašinkite ant audinio atraižos ar marlės tvarščio ir dėkite pavilgą ant pažeistos odos. Skausmą taip pat malšins geriamoji arbata. Receptas: sumaišyti  po 140 g ožragių ir melisų, 1 valg. šaukštą šio mišinio užplikykite ¼ l verdančio vandens, leiskite 10 min. pritraukti ir nukoškite. Per dieną reiktų gerti 3 puodelius arbatos (karštos).
  • Nuo gydomojo molio pudros pūslelės taipogi greičiau išdžiūva.
  • Linų sėmenų aliejus malšina skausmą, tiesiog patepkite pažeistą odą.
  • Venkite intensyvių ultravioletinių spindulių.

Organizmą silpnina peršalimas, gripas, plaučių uždegimas, todėl stiprinkite imunitetą sportuodami ir sveikai maitindamiesi.

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.