Kaip atsikratyti baimės?

0

shutterstock_302078684Tai nėra paprastas nerimas. Baimės priepuoliai ištinka staiga ir būna labai stiprūs. Pradeda smarkiai plakti širdis, pakyla kraujospūdis, darosi sunku kvėpuoti, svaigsta galva, pila prakaitas, dėl to žmogus gali nualpti. Simptomai labai panašūs kaip ištikus širdies priepuoliui. Baimės simptomai išryškėja po patirto streso: avarijos, artimo žmogaus netekties, skyrybų.

Tuo metu geriausia yra stengtis suvokti, kad tai nepavojinga emocinė būsena. Stenkitės kuo ilgiau ir ramiau kvėpuoti, nes taip galite suvaldyti savo nerimą ir baimę.

  • Uždėkite ranką ant pilvo ir lėtai, nekeldami pečių, įkvėpkite. Akimirkai sulaikykite kvėpavimą, tada lėtai iškvėpkite. Taip kartokite, kol pasijusite ramesni.
  • Išgerkite ko nors migdančio. Senas geras vaistas – stiklinė šilto pieno – tinka bet kuriuo paros metu. Galite užsiplikyti puodelį apynių arbatos. Į puodelį karšto vandens įberkite du arbatinius šaukštelius džiovintų žolelių. Per dieną šios arbatos galima išgerti iki trijų puodelių. Dar raminamosios arbatos galima išsivirti iš Sevilijos (karčiųjų) apelsinų, levandos, liepos. Išgėrus bet kurios šios arbatos, apims miegas.
  • Esant nerimui negalima piktnaudžiauti vynu, alumi ar kitais svaigiaisiais gėrimais. Nors iš pradžių atrodo, jog jie slopina nerimą, bet praėjus jų po veikiui, nerimas tik sustiprėja.

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.