Kaip išvengti sezoninių nuotaikos kaitų?

0

shutterstock_87396635Sezoniniai nuotaikos sutrikimai dažniausiai pasireiškia žiemą – gruodį, sausį, vasarį, kai mažai saulės šviesos. Nepakankamas šviesos kiekis yra pagrindinė mažų vaikų rachito priežastis. Saulės spindulių stoka stabdo imuniteto formavimąsi, gali sukelti depresiją, skatina atsirasti savižudiškoms mintims. Tamsesnėse patalpose greičiau dauginasi kvėpavimo takų ligų sukėlėjai: pneumokokai, streptokokai, stafilokokai, tuberkuliozės lazdelės.

Sezoninių nuotaikos sutrikimų simptomai: silpna ar stipri depresija, energijos stoka, ilgas miegas, noras saldžių ir krakmolingų produktų ir, žinoma, svorio didėjimas. Jeigu požymiai nestiprūs, padarykite viską, kad kuo daugiau saulės šviesos patektų į namus.

  • Jeigu kambaryje tvyro prieblanda, įsirenkite stoglangius, ypač virtuvėje ir gyvenamojoje erdvėje, kur praleidžiate daugiausiai laiko.
  • Saulėtomis dienomis išeikite pasivaikščioti, pasistatykite namie ryškiai žydinčių gėlių, kad kuo daugiau spalvų būtų aplink.
  • Kasdien vartokite multivitaminų ir mineralų papildų, kurių sudėtyje yra vitamino B grupės vitaminų, folio rūgšties.
  • Nevalgykite per daug pyragų, saldainių ir kitokių saldumynų. Cukrus iš pradžių gal ir padeda, bet ilgainiui energijos mažėja, kartu prastėja ir nuotaika.
  • Siekiant išvengti nuotaikų svyravimų negerkite alkoholio. Svaigieji gėrimai tik trumpam išskaido nerimą, kai apsvaigimas praeina, nuotaika vėl pablogėja.

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.