Kodėl nereiktų atsisakyti bulvių?

0

bulveNors bulvytės fri – nėra sveikas maistas, tačiau tikrai nereikėtų visų bulvių įtraukti į kenksmingų produktų sąrašą. Jūs galite nustebti, tačiau bulvė – net sveikas produktas. Ypatingai, jei jas valgysite su lupenomis, kurios yra praturtintos ląsteliena. Taigi viskas, ko jūs nežinojote apie bulvių naudą – šiame straipsnyje.

Kokia bulvių nauda?
Pirmas dalykas, į kurį reikėtų atsižvelgti, kai į racioną yra įtraukiamos keptos arba virtos bulvės – tai maistinių medžiagų kiekis, kuris jose ženkliai skiriasi nuo kitų daržovių. Taip pat bulvėse yra daugiau krakmolo, taigi, tai neturėtų būti vienintelė daržovė ant jūsų stalo.
Nors bulvės yra vertinamos kaip aukšto kaloringumo produktas, tačiau iš tiesų vidutinio dydžio bulvė be druskos ir sviesto turi vos 160 kalorijų ir taip pat neturi jokių riebalų ir cholesterolio. Taip pat savo sudėtyje turi apie 4 gramus ląstelienos ir apie 4 gramus baltymų, kurie suteikia daugiau sotumo (priešingai nei agurkų ar pomidorų salotos).
Bulvės, geriau nei makaronai ar duona, susitvarko su apetito sumažinimu. Tačiau turėkite omenyje, kad šis produktas praras labai daug teigiamų savybių, jei jį kepsite ant aliejaus arba pagardinsite sviestu, sūriu, grietine arba majonezu.
Be to, savo sudėtyje bulvės turi ląstelienos, taip pat jos žmogaus organizmui gali suteikti vitaminus B6, C ir geležies. Labai svarbu, kad bulvėse yra kalio (iki 20% paros normos) – tai mineralas, kuris gali sumažinti natrio poveikį kraujo spaudimui. Vieno nedidelio tyrimo metu buvo nustatyta, kad 6-8 nedidelių bulvių suvartojimas kelis kartus per dieną nedidina svorio, tačiau priešingai sumažina spaudimą, širdies ligų ir insulto riziką, tarp žmonių, kuriuos kamuoja antsvoris. Yra būtina suprasti, kad skirtingų bulvių rūšių maistinių medžiagų kiekis skiriasi, nors ir neženkliai. Išimtis yra tik saldžioji bulvė (batatas), kurį sudėtingą surasti parduotuvėse, tačiau verta pasistengti. Saldžiosios bulvės sudėtyje yra antioksidantų, taip pat beta-karotino (vitamino A), kuris yra būtinas norint išsaugoti gerą regėjimą ir idealią odą.
Kuo naudingos bulvės gerai žino ir dietologai.
Tarp daugybės maisto produktų, bulvės yra labai vertinamos, kadangi jų sudėtyje yra kalio, kuris padeda normalizuoti vandens balansą ir padeda išlaikyti sklandų širdies darbą. 500 gramų bulvių suteikia paros kalio normą organizme. Kai kuriais inkstų nepakankamo atvejais bulvių – kiaušinių dieta yra vienintelis išmintingas sprendimas.

Žalios bulvės nauda
Jau nuo senų laikų yra žinoma žalios bulvės nauda. Žalių bulvių sultys teigiama veikia skrandį ir virškinamąjį traktą.
Kartais net yra siūloma šias bulvių sultis vartoti, kaip profilaktinę priemonę prieš vėžinius susirgimus. Taip pat jos gerai padeda esant galvos skausmams, kai neduoda ramybės skrandžio rūgštingumas ir pykina, kai užkietėja viduriai. Naudingos bulvių savybės išlieka, jei jos gerai išplaunamos ir kartu su žieve išspaudžiamos sulčiaspaudėje. Sutrintos žalios bulvės labai dažnai naudojamos dermatologijoje gydant egzemą, dermatitą ir kitas odos ligas. Norint padėti probleminei odai – žalia, tarkuota bulvė storu sluoksniu dedama probleminėje vietoje ir uždengiama su servetėle, ši masė laikoma iki 4 valandų. Keli tokie kompresai gali padėti visam laikui atsikratyti šių nemalonių problemų.
Baigiant reikėtų pabrėžti: bulvės be jokių abejonių praturtintos maistinėmis medžiagomis, tai reiškia, kad jos gali būti sveikos mitybos dalimi, jei jūs protingai jas paruošite ir valgysite saikingomis porcijomis. Na ir, žinoma, nepamirškite apie daržoves, kurios neturi krakmolo ir pavers jūsų mitybą tikrai subalansuota.

Dalintis:

Comments are closed.