Nors įstatymai draudžia į maisto produktus dėti sveikatai galinčias pakenkti medžiagas, tačiau mes išties nežinome, ar skoninės medžiagos yra žalingos bei kiek jos žalingos žmogaus sveikatai. Europos Sąjunga siekia sukurti sistemą, priimdama vieną bendrą maisto įstatymą, kuris leistų kontroliuoti skoninių medžiagų naudojimą. Tačiau maisto pramonėje naudojama apie 4000 medžiagų, todėl šis procesas gali gerokai užtrukti.
Šiuo metu nėra įstatymais pagrįstos deklaracijos, kurioje būtų išdėstyta informacija apie skonines medžiagas, ar jos natūralios, ar dirbtinės, o vartotojai gi turėtų žinoti, ar pastarosios medžiagos yra toksiškos žmogaus organizmui. Kai kurias iš šių medžiagų sunku ištirti dėl chemiško identiškumo (savo kilme identiškos) natūralioms produkte esančioms medžiagoms. Europos Sąjunga kryptingai dirba norėdama sukurti tokį sąrašą, kuriame būtų surašyta išsami informacija apie natūralias bei dirbtines skonines medžiagas, kad vartotojai daugiau sužinotų apie tai, ką valgo.
Maisto skonio stiprumą lemia jo cheminės sudėties identiškumas natūraliai sudėčiai. Tad jeigu žmogus yra alergiškas braškėms, jis nevalgys braškių skonio skoninėmis medžiagomis paskanintų produktų, nes šie produktai sukeltų tokias pačias problemas, kaip ir valgant natūralias braškes. Tai supranta bene kiekvienas. Vis dėlto, kai kurių vingrybių žmogus gali ir nežinoti. Reikėtų būti atsargiems valgant rūkytą žuvį. Teisiškai yra leidžiama žuvį merkti į „skystų dūmų mirkalą“, kuris atkuria tikrą rūkytos žuvies skonį, paskui panaudoti dažiklius, kurie atkuria natūraliai rūkytos žuvies spalvą. Tokia žuvis gali būti įvardijama „rūkyta“. Vertėtų žinoti: jeigu rūkyta ir konservuota žuvis, kaip ir kumpis, yra parduodama nesupakuota, apie šią žuvį užtenka pasakyti, jog jos sudėtyje yra „papildomų leistinų dažiklių“ ir tokiu būdu gamintojas gali išvengti įsipareigojimo pateikti informaciją apie produkto sudėtį.
Mes daug ko nežinome, o ypatingai to, kas vyksta „modernėjančioje“ maisto pramonėje. Jeigu numanome, jog skoninės medžiagos galbūt nėra naudingos sveikatai, tai tikrai nežinome to, kad netgi elgsenos pakitimus lemia būtent šos medžiagos. Bet ar kas nors kalba apie tai? Ne. Tikėkimės, jog ateity sužinosime daugiau faktų, apie kuriuos kiekvienas turėtų žinoti.