Svilarožė

0

svolaroze

Vaistinė svilarožė – dedešvinių šeimos daugiametis žolinis augalas. Šio tankiakerio augalo aukštis 60–120 cm. Šviesiai rožiniai 3–5 cm pločio žiedai susitelkę glaudžiomis kekėmis. Augalas apaugęs švelniais plaukeliais. Išoriniai taurėlapiai ties pagrindu suaugę, o vainiklapiai priekyje užlinkę. Šaknys gali siekti 50 cm. Žydi liepos – rugsėjo mėnesiais. Vaistinė svilarožė auga drėgnose vietose. Labiau mėgsta molingas sūrias žemes.

Norite užsiauginti? Pavasarį nusipirkę jaunų augalų pasodinkite. Dirvą patręškite kompostu ar organinėmis trąšomis. Net sausros metu daug laistant ir dažnai purenant dirvožemį šis augalas bujoja. Svilarožei skirkite daugiau vietos, nes ji – išsikerojantis augalas.

Jau nuo seniausių laikų svilarožė žinoma kaip gydomasis augalas. Jos lotyniškas pavadinimas althe, reiškia „gydyti“. Šaknys yra pagrindinė vaistinė žaliava. Liaudies medicina taip pat vartoja šio augalo lapus ir žiedus. Iš šių žaliavų pagaminta arbata stiprina imuninę sistemą ir slopina gerklės bei ryklės uždegimus. Taip pat padeda nuo skrandžio ar žarnyno gleivinės uždegimo. Arbata su medumi yra pagalba nuo kosulio. Taipogi vaistine svilarože galima gydyti odos ligas.

Dalintis:

Comments are closed.