Kodėl verta apsilankyti kiaulpienių pievoje?

0

kiaulpien

Kiaulpienė – tai augalas, apie kurį galima kalbėti ir kalbėti… Juo ne tik smagu džiuginti akis pavasarį, bet ir naudoti kaip vaistus, mat nuo senų senovės augalas naudojamas gydymui.
Įprastai po žiemos žmonėms trūksta daug vitaminų bei mineralų, tad kiaulpienė greičiau nei bet koks brangiausiai nupirktas maisto papildas gali prisotinti išsekusius organizmus būtiniausiomis ir vertingiausiomis medžiagomis.
Jauni lapeliai, neišsiskleidę žiedai skoniu primena žaliąsias garstyčias, tinka salotoms; tiesa, jie truputį aštresni už daržines salotas, bet įmaišius pagerina šių skonį, augesni lapai tinka į sriubas, troškinius. Iš žiedų daromas sirupas – pienių medus, paskrudintos ir sumaltos šaknys atstoja kavą, bet neturi kofeino.
Bitėms kiaulpienės dovanoja ankstyvąjį medunešį, jos renka pienių nektarą ir žiedadulkes, kol dar nedaug kas žydi.
Kiaulpienių žalumynuose yra luteino ir zeaksantino, kurie sustiprina akis ir saugo jas nuo ryškios saulės ultravioletinių spindulių kenksmingo poveikio. Regėjimui svarbus ir vitaminas A, o kiaulpienėse yra jo ekvivalento provitamino beta karotino. Lapuose esantis karotinas atsako ne tik už gerą regėjimą, bet ir odos, gleivinių sveikatą. Vitaminas C saugo organizmą nuo infekcijų ir belaikio senėjimo, o vitaminas P padeda įsisavinti askorbo rūgštį ir reguliuoja nervų sistemos veiklą. Beje, vitaminai A ir C organizme veikia kaip antioksidantai, todėl jie vertingi norint pristabdyti auglio augimą.
Taip pat yra B grupės vitaminų – B1, B2, B3, B5, B6, B9, vitaminų E, K, cholino, kalcio, geležies, mangano, fosforo, kalio, natrio, cinko. Kiaulpienės – tikros čempionės pagal jose esantį organinio (o ne vaistinės preparatuose esančio) magnio kiekį. Bet svarbiausias kiaulpienės turtas – maisto skaidulinė medžiaga inulinas. Inulinas pasižymi sugebėjimu mažinti kenksmingojo cholesterolio kiekį kraujyje, reguliuoti žarnyno mikrofloros sudėtį, šalinti iš organizmo toksinus ir kenksmingas medžiagas. Inulinas labai naudingas sergantiems cukriniu diabetu, nes ši medžiaga – pripažinta priemonė, reguliuojanti cukraus kiekį kraujyje.
Kiaulpienes galima sėkmingai naudoti įvairiais gydymo tikslais, mat beveik nėra ligų, kurių nesugebėtų įveikti. Jeigu kiaulpienėms vienoms nepavyksta, tai „sąjungoje“ su kitomis „piktžolėmis“, jos tikrai išjudina įsisenėjusias ligas. Gydomųjų savybių turi visos kiaulpienių dalys: žiedai, pūkai, sėklos, žiedynkočiai, lapai, šaknys, sultys, nektaras, pienių kvapas ir net pats žydinčio jų kilimo vaizdas. O lecitino kiaulpienių žieduose yra daugiau negu sojose.
Kiaulpienių šaknys, ir vienos atskirai, ir sumaišytos su varnalėšomis, gydo visas kepenų ligas: cholecistitą, diskineziją, tulžies pūslės akmenligę, lėtinį hepatitą, cirozę, kepenų navikus.
Šviežios lapų ir žiedų sultys rekomenduojamos vartoti nuo aterosklerozės. Jauni kiaulpienių lapai stiprina vidaus sekrecijos liaukų veiklą, reguliuoja virškinimą, gerina medžiagų apykaitą ir mažina susikaupusių riebalų kiekį. Todėl labai verta jų prisirinkti žiemai.

ŠVIEŽIOS SULTYS
Sultis patariama naudoti gerinant kepenų veiklą, didinant tulžies išsiskyrimą bei spartinant jos nutekėjimą į dvylikapirštę žarną. Taip pat patariama naudoti didinant skrandžio sulčių išsiskyrimą ir gerinant virškinimą, skatinant medžiagų apykaitą. Pienių sultys skatina virškinimą, gerina apetitą, miegą, normalizuoja kraujospūdį, stiprina žmogaus organizmą. Efektyvi priemonė nuo skorbuto, sergant mažakraujyste ir avitaminoze.
Iš lapų, žiedų, kotelių – išspausti sultis, supilti į buteliuką ir laikyti šaldytuve galima tik savaitę laiko. Patariama gerti po vieną valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną (galima įpilti truputį degtinės, tada galima išlaikyti ilgiau). Beje, sultis galima užšaldyti ledo maišeliuose ir naudoti visus metus.

ŠAKNŲ NUOVIRAS
Tinka kraujui, limfai, nervams, medžiagų apykaitai atgaivinti, po insultų, infarktų, sergantiesiems neuroze, hipertonija, kasos ligomis, lėtiniu hepatitu, cholangitu, cholecistitu, kepenų navikais, tuberkulioze, esant kraujavimui iš plaučių. Be to, veikia kaip tulžį varanti priemonė.
Tai puiki kraują valanti priemonė, medžiagų apykaitą gerinantis nuoviras. Jis įveikia vidurių užkietėjimą, nutukimą, gastritus, hemorojų, uretritus, cistitus, vainikinių širdies kraujagyslių nepakankamumą, pilvo skausmus, padeda naikinant strazdanas, įkandus gyvatėms, gyvūnams, vabzdžiams, skatina pieno gamybą, kai moterų laktacija būna nepakankama ir t.t.
Nuoviro paruošimas: 6 g susmulkintų džiovintų kiaulpienių šaknų užpilti 1 litru karšto vandens, pavirinti 10 minučių, perkošti. Gerti po 1 šaukštą 3 kartus per dieną likus pusvalandžiui iki valgio.
Jeigu tokį nuovirą dar ir palaikytume iki 8 valandų termose, kad gerai pritrauktų, jis padėtų sergant vėžinėmis kepenų ir virškinamojo trakto ligomis, anemija, mažakraujyste, inkstų akmenlige, cukriniu diabetu, artritu, paralyžiumi, nemiga, ateroskleroze, šlapimo pūslės akmenlige, furunkulioze, kai organizmas labai užterštas šlakais, apnuodytas, kūną beria spuogais.

VAISTAS NUO KASOS UŽDEGIMO
Kasos uždegimas sunkiai pasiduoda gydymui, o šitaip gydantis yra reali galimybė visai pasveikti.
Patariama surinkti pražydusias kiaulpienes su visais kotais. Naudojamas tik kotelis: sukarpoma 3-4 cm ilgio gabaliukais. Džioviname tamsioje vietoje. Išdžiūsta per 10-14 dienų. Prieš naudojant išdžiūvusius kiaulpienių kotelius, labai smulkiai sukarpome ir 1valg. šaukštą užpilti stikline verdančio vandens. Leidžiame nusistovėti ne mažiau nei vieną valandą. Patariama gerti 30 min. prieš valgį tris kartus per dieną.

GYDANTIS NUO ANGINOS, GRIPO IR PERŠALIMO LIGŲ
500 vnt. žydinčių pienių žiedų: sluoksnis žiedų – sluoksnis cukraus, sluoksnis žiedų – sluoksnis cukraus ir t.t. iki stiklainio viršaus (cukrų apiberiame taip, kad nebūtų matyti galvučių). Paruoštą kiekį sandariai uždarome (kitaip išnyksta ypatingas subtilus aromatas, kurį išskiria žiedai) ir laikome dvi savaites saulėje. Sergant vartojame kelis kartus per dieną.
Nuo kosulio:
400 vnt. kiaulpienių žiedų užpilkite 2 litrais vandens, 15 minučių pavirkite ant silpnos ugnies, uždenkite ir palikite per naktį. Ryte nukoškite, tirščius nuspauskite, įdėkite 2 kg cukraus, pavirkite 1 valandą ant silpnos ugnies, po to įdėkite dvi sutarkuotas citrinas ir viską gerai išmaišykite. Kosint gerkite šių vaistų po 1 šaukštą 4-5 kartus per dieną. Sirupą galima naudoti ištisus metus, iki kito pavasario.

Dalintis:

Comments are closed.