Obuoliai – ne tik sveikatai, bet ir grožiui

0

obuolysObuoliai naudingi ne tik mūsų sveikatai, bet ir grožiui. Jų sultys tinka visų tipų odai. Jų galima dėti į maitinamąsias kaukes.

Rekomenduojame išbandyti šias kaukes:

Riebiai odai. 2 valgomieji šaukštai rūgščių obuolių tyrės sumaišomi su 1 arbatiniu šaukšteliu bulvių krakmolo arba avižų miltų. Gauta mase aptepamas veidas. Po 20 minučių kaukė nuplaunama šiltu vandeniu.

1 valgomasis šaukštas kepto arba virto obuolio sumaišomas su tokiu pat kiekiu išplaktų baltymų ir aptepamas veidas. Ši kaukė nuplaunama vėsiu vandeniu.

Sausai odai. Sutarkuotas arba išvirtas obuolys sumaišomas su šaukšteliu medaus, įlašinama keletas lašų alyvuogių aliejaus ir aptepamas veidas. Kaukė nuplaunama šiltu vandeniu.

2 arbatiniai šaukšteliai varškės sumaišomi su 1 arbatiniu šaukšteliu obuolių sulčių, 1/2 kiaušinio trynio ir 1 arbatiniu šaukšteliu kamparo aliejaus. Kaukė ant veido laikoma 15–20 minučių. Nuplaunama šaltu vandeniu.

Normaliai odai. Sutarkuotas obuolys sumaišomas su 1 arbatiniu šaukšteliu grietinės arba alyvuogių aliejaus ir 1 šaukšteliu krakmolo. Gauta mase aptepamas veidas. Po 20 minučių kaukė nuplaunama šiltu vandeniu.

1 obuolio sultys sumaišomos su 1 valgomuoju šaukštu avižų miltų ir trupučiu pieno. Kaukė ant veido laikoma 20–30 minučių.

Kojoms. Supjaustytas obuolys pavirinamas piene. Gauta košele tepami suskilinėję kulnai.

Rankoms. Suskirdusios rankos 2–3 minutes patrinamos nulupto obuolio gabalėliu, o po to patepamos kremu.

Nuo namų ruošos patamsėjusios rankos kruopščiai ištrinamos obuolio žievele.

Obelų vaisiai dažnai vadinami sveikatos ir jaunystės eliksyru. Matyt, todėl, kad juose yra gana daug įvairiausių angliavandenių (fruktozės, sacharozės, krakmolo ir kt.), organinių rūgščių. Obuoliuose taip pat randama beveik visų vitaminų, kurių kiekis priklauso nuo obels rūšies. Iš mineralinių medžiagų obuoliuose daugiausia kalio, kalcio, magnio, geležies.

Obuolių žievelėse yra nemažai flavonoidų, eterinių aliejų ir nemažai vitaminų, o sėklose randama riebiojo aliejaus, fitoncidų, amigdalino.

Obuoliai naikina bakterijas, skatina prakaitavimą ir tulžies bei šlapimo išsiskyrimą, detoksikuoja organizmą, stimuliuoja kraujotaką, palengvina atsikosėjimą, pagreitina žaizdų gijimą, mažina cukraus ir cholesterolio kiekį kraujyje, reguliuoja medžiagų apykaitą ir rūgščių bei šarmų pusiausvyrą, gerina kraujagyslių pralaidumą, palankiai veikia žarnyną ir smegenis, saugo nuo skydliaukės ligų, akmenligės.

Rūgštaus skonio obuoliai labiau rekomenduojami sergant cukriniu diabetu, nutukus, sumažėjus skrandžio sekreto rūgštingumui, o saldesni – sergant širdies bei kraujagyslių sistemos, inkstų, kepenų ligomis ir podagra. Norint sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje, rekomenduojama kasdien suvalgyti bent po 2–3 bet kokios rūšies obuolius.

Atgal

Dalintis:

Comments are closed.